Głównymi aktywnościami Akademii są:

 • Publikacja książkowa „Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie” będąca zbiorem tematycznych esejów studentów biorących udział w konkursie na najciekawszy esej. Wydawnictwo co roku porusza obszary tematyczne aktualnej sytuacji w Polsce i Europie, a także spekulacji na temat zbliżających się problemów lub wizji przyszłości w obszarach nowych technologii, sektora finansowego i Unii Europejskiej.
 • Zjazd akademii w trakcie Europejskiego Kongresu Finansowego: uczestnictwo w wydarzeniu, spotkania z liderami świata biznesu i polityki, warsztaty specjalistyczne, panele dyskusyjne, debaty oksfordzkie oraz konkurs esejów i liczne spotkania networkingowe. Niewątpliwie kluczowym aspektem zjazdu podczas EKF jest możliwość czynnego udziału we wszystkich debatach oraz wydarzeniach towarzyszących.
 • Członkostwo w Klubie Odpowiedzialnych Finansów przy Europejskim Kongresie Finansowym polegające na zaangażowaniu członków Akademii w konsultacje tematyczne i uczestnictwo w seminariach klubu
 • Udział członków Akademii w wydarzeniach realizowanych w ramach Projektu EKF m.in.: Kongres Bankowości Detalicznej, Kongres Consumer Finance, IT w instytucjach finansowych, Kongres Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej, Seminarium Zarządzanie Ryzykiem i Kapitałem w Bankach
 • W ramach Akademii EKF na polskich uczelniach organizowane są otwarte spotkania i wykłady. Członkowie Akademii mogą ponadto otrzymać wsparcie ze strony organizatora Akademii EKF w realizacji własnych inicjatyw na swoich uczelniach.

Członkowie Akademii są również autorami Rekomendacji Europejskiego Kongresu Finansowego, które włączane są do zbioru najważniejszych Rekomendacji Kongresu. Do tej pory studenci przygotowali i przedstawili rekomendacje:

oraz opinię:

REKOMENDACJE

 • "Wyzwania dla edukacji ekonomicznej młodych Polaków" (2021)
  Pobierz plikPrzejdź dalej
 • ,,Jak pozyskać potencjał polskich absolwentów studiów zagranicznych na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego Polski'' (2020)
  Pobierz plikPrzejdź dalej
 • „Budowanie odpowiedzialności finansowej Polaków” (2017)
  Pobierz plikPrzejdź dalej
 • „Pobudzanie przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia” (2016)
  Pobierz plikPrzejdź dalej
 • „Polska rajem dla talentów” (2015)
  Pobierz plikPrzejdź dalej
 • „Współpraca polskich uczelni z biznesem” (2014)
  Pobierz plikPrzejdź dalej
Wybierz wydarzenie
Akademia EKF10-12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie