CBDC (z ang. central bank digital currency), inaczej cyfrowe waluty banku centralnego, to innowacyjne narzędzie polityki pieniężnej, które wkrótce może zrewolucjonizować sposób działania banków centralnych na całym świecie. – W Visa uważamy, że podstawowym wyznacznikiem sukcesu CBDC jest spełnienie warunku, aby waluta ta służyła wszystkim uczestnikom ekosystemu płatniczego. Naszym celem jest uczynienie CBDC przystępnym i naturalnym wyborem dla instytucji finansowych, sprzedawców i partnerów, równolegle z innymi istniejącymi formami pieniądza – wyjaśnia Maike Hornung, Europe Crypto & Global CBDC Strategy Lead, Visa. Ekspertka wyjaśnia, na czym polega CBDC, jaką rolę odgrywa w świecie finansów, jak mogą je wdrażać instytucje finansowe i jakie wyzwania są z tym związane. Wywiad z Maike Hornung został przeprowadzony na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie.

Źródło: Business Insider

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie