Charles Goodhart, CBE, FBA jest emerytowanym profesorem bankowości i finansów w Centrum Badawczym Financial Markets Group na London School of Economics, które założył wraz z prof. Mervynem Kingiem w 1986 roku. Od 1985 roku do czasu przejścia na emeryturę w 2002 roku był profesorem bankowości i finansów w LSE na stanowisku Norman Sosnow Professor. Wcześniej przez siedemnaście lat pracował w Banku Anglii jako doradca ds. polityki pieniężnej, a w 1980 roku objął stanowisko Głównego Doradcy. W 1997 roku został mianowany zewnętrznym, niezależnym członkiem nowego Komitetu Polityki Pieniężnej Banku Anglii i piastował to stanowisko do 2000 roku. W przeszłości był wykładowcą na Uniwersytecie w Cambridge.
Pobierz obrazki

Prof. Charles Goodhart jest autorem wielu książek i artykułów na temat stabilności finansowej, w którym to obszarze był doradcą prezesa Banku Anglii w latach 2002-2004, a także wielu innych opracowań dotyczących rynków finansowych oraz polityki pieniężnej. Jest twórcą prawa gospodarczego nazwanego od jego nazwiska prawem Goodhart’a. W wolnym czasie oddaje się hodowli owiec.

Jego najnowsza książka “The Great Demographic Reversal”, napisana wspólnie z Manoj Pradhanem, byłym dyrektorem zarządzającym ds. gospodarki globalnej w Morgan Stanley, ukazała się we wrześniu 2020 roku. Jej główna teza głosi, że tendencje w demografii i globalizacji znacznie osłabiły pozycję przetargową pracowników, a także doprowadziły do zjawisk takich jak dezinflacja, nierówności społeczne i spadki stóp procentowych. Tendencje te ulegają jednak obecnie odwróceniu, a zatem popyt na siłę roboczą i jej pozycja przetargowa ponownie wzrośnie, pociągając za sobą wzrost inflacji, spadek nierówności oraz rosnące stopy procentowe. Autorzy książki twierdzą, że pandemia koronawirusa tylko przyśpieszy to odwrócenie trendów, co ostro kontrastuje z powszechnie wyznawanym obecnie przekonaniem, że niskie stopy procentowe utrzymają się na dłużej.

Profesor Goodhart był gościem honorowym na otwarciu pierwszego Europejskiego Kongresu Finansowego w 2011 roku w Sopocie. Podczas otwarcia tegorocznej jubileuszowej 10 edycji EKF wygłosi on wykład pt. “The Future Outlook for Inflation”.

Zobacz program EKF: https://www.efcongress.com/program-x-ekf/
Zarejestruj się: https://efc.myevent.pl/

Do zobaczenia w Sopocie!

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie