Jak wskazują sprawozdania finansowe banków kwestionowanie kredytów walutowych zaczyna mieć charakter masowy a ryzyko prawne związane z brakiem pewności prawnej jest postrzegane przez banki z perspektywy ich działalności, jako dominujące. Ten brak pewności prawa ma jednak znaczenie istotnie szersze ponieważ w dużym stopniu jest konsekwencją rosnących standardów ochrony konsumenckiej, w szczególności wypracowanych w orzecznictwie TSUE i sądów polskich oraz ich coraz bardziej zauważalnym oderwaniem od realiów ekonomicznych. Pomimo wieloletnich prób znalezienia akceptowalnego dla wszystkich zainteresowanych rozwiązania, konflikt narasta a stanowiska stron uległy takiej polaryzacji, że wydaje się, że ugodowe rozwiązania pozostają już poza zasięgiem.

Moderatorzy debaty:

  • Agata Kwaśniak, Lider Klubu Odpowiedzialnych Finansów przy EKF
  • Paweł Preuss, Lider Sektora Finansowego, EY Polska

Uczestnicy debaty:

  • Małgorzata Chruściak, Adwokat EY Law
  • Paulina Gasińska, Dyrektor Zarządzająca ds. regulacyjnych, prawnych i relacji z klientami, mBank
  • Andrzej Reich, niezależny ekspert bankowy

Gospodarzem debaty jest EY we współpracy z Klubem Odpowiedzialnych Finansów.

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie