Minimalny wysiłek po stronie klienta, by zapłacić, maksymalna wygoda, a jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa – te warunki muszą równocześnie spełnić instytucje finansowe, by utrzymać się na rynku w obliczu rosnącej konkurencji – mówi Jakub Kiwior z Visa, który podczas Kongresu Bankowości Detalicznej 20-21 listopada poprowadzi debatę wiceprezesów banków zatytułowaną “Mobile first, czyli dygitalizuj albo zgiń”.

Jacek Ramotowski: – Czy klient przyszłości będzie „używał” banku jak aplikacji? Powiedzmy tak jak Facebooka, albo takiej do zamawiania pizzy?

Jakub Kiwior, dyrektor organizacji płatniczej Visa zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej: – Klient przyszłości będzie chętnie korzystał z płatności cyfrowych, jest mobilny i samodzielny. To także klient świadomy i „kontaktowy”, czyli dzielący się swoimi obserwacjami o produktach lub usługach, które kupuje.

– Niemal każdy ma przy sobie smartfona. Jak to małe urządzenie zmienia świat finansów?

– Za coraz więcej produktów i usług będziemy płacić przy użyciu smartfona, również bez konieczności obecności w stacjonarnym punkcie sprzedaży. Klientowi w przyszłości będzie zależało na tym, aby mógł dokonywać zakupów szybko, wygodnie i w bezpieczny sposób.

– Czy wygoda i szybkość nie są sprzeczne z bezpieczeństwem?

– Musimy zmierzać w kierunku oferowania usług płatniczych wymagających od konsumenta minimalnego wysiłku do zatwierdzenia transakcji przy zachowaniu najwyższej troski o bezpieczeństwo.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu.

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie