W ramach tegorocznej edycji Akademii EKF otrzymaliśmy 248 zgłoszeń. Jest nam bardzo miło, że Akademia EKF cieszy się rosnącym zainteresowaniem i z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie z jej Członkami. Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować promotorom za pomoc i przekazane rekomendacje uczestników oraz wszystkim studentom za zgłoszenia do projektu. Do tegorocznej Akademii EKF 2024 wybranych zostało 95 Członków.

Recenzenci prac wskazali 35 ich zdaniem najciekawszych, spójnych esejów prezentujących własne przemyślenia podparte nowatorskimi i autorskimi argumentami, które dostały się do ostatniego etapu konkursu. Spośród wybranych tekstów Jury Konkursowe pod przewodnictwem Małgorzaty O’Shaughnessy, byłej Dyrektor zarządzającej regionem Europy Środkowo-Wschodniej Visa, wskaże autorów, którzy wezmą udział w debacie inaugurującej spotkanie Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego pt. Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie. Dyskusja studentów w debacie będzie ostatnim etapem w procesie wyłonienia zwycięzcy konkursu.

Członkowie tegorocznej edycji Akademii EKF zostali poproszeni o napisanie esejów konkursowych na jeden z czterech zadanych przez Partnerów EKF tematów. Zapraszamy do zapoznania się z tytułami prac.

Premiera książki pt. Co zmienilibyśmy w Polsce i Europe będzie miała miejsce podczas czerwcowego Europejskiego Kongresu Finansowego.

 

Temat 1: 15 października 2023 – gospodarcza rewolucja czy korekta kursu? Jakich zmian trzeba by dokonać w Polsce by dogonić najbogatsze gospodarki świata?

1. Wiktor Cywiński, Uniwersytet Gdański, – “Zielony Ład, a przyszłość polskiego rolnictwa”
2. Mateusz Czyszczoń, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, – “Czego Polacy oczekują od nowego rządu w Polsce?”
3. Grzegorz Gawlista, Uniwersytet Gdański, – “Transformacja gospodarcza Polski wobec wyborów parlamentarnych 15 października 2023: Wyzwania, szanse i konieczne reformy”
4. Jakub Hajduk, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, – “Czy wszystko może pozostać po staremu?”
5. Aleksandra Kopyściańska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, – “15 października – nowy początek czy utarte schematy? O szansach i wyzwaniach na drodze do gospodarczej elity”
6. Julian Smółka, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, – “Polska sprawna i ambitna”
7. Przemysław Zemczak, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, – “Rewolucja 15 października – szansa czy stagnacja?”

 

Temat 2: Edukacja w erze sztucznej inteligencji: jak zmodernizować system nauczania by wykorzystać możliwości AI w budowaniu kompetencji przyszłości?

8. Veronika Barankevych, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, – “Sztuczna inteligencja w polskiej edukacji: nowotwór czy panaceum dla przyszłości?”
9. Kamila Bartoszek, Uniwersytet Śląski, – “Przyzwycz(AI)enia – od tradycji do transformacji poprzez wprowadzenie do edukacji technologii AI”
10. Jakub Boratyn, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, – “Nie zagrożenie, a narzędzie, nie konkurencja, a potencjalny pomocnik – jak wykorzystać AI, żeby wspomóc pracę nauczycieli i zwiększyć jakość edukacji w Polsce”
11. Jan Cisowski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, – “Sztuczna inteligencja, jako przyszłość edukacji”
12.Filip Garnicz-Garnicki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, – “Sztuczna inteligencja jako narzędzie wspomagające nauczyciela”
13. Piotr Górny, Uniwersytet Gdański, – “Pytaj i twórz samodzielnie bo ciekawość i nauka to potęgi klucz – próba oceny zasadności tworzenia prac dyplomowych w dobie istnienia sztucznej inteligencji”
14. Roksana Jocz, Uniwersytet Gdański, – “Sztuczna inteligencja w edukacji, czyli jak nie zostać dinozaurem w świecie robotów”
15. Andżelika Karwat, Politechnika Łódzka, – “Sztuczna inteligencja w edukacji: Wyzwania i Perspektywy”
16. Ewelina Kędzior, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, – “Transformacja systemu edukacji w erze sztucznej inteligencji”
17. Justyna Klimowicz, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, – “Nowa era nauki: wykorzystanie Sztucznej Inteligencji w kształceniu kompetencji globalnych”
18. Karolina Kowalska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, – “Inteligentna edukacja- AI wkracza do akcji!”
19. Julia Krawczyk, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, – “Optymalizacja systemu nauczania poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji”
20. Anna Leśniak, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, – “Sztuczna inteligencja w klasach – edukacyjna ewolucja czy rewolucja?”
21. Michał Żółtowski, Uniwersytet Warszawski, – ““Improvise. Adapt. Overcome” – system nauczania w spotkaniu z AI”

 

Temat 3: Unia Europejska za 20 lat. Jak zwiększyć konkurencyjność Unii Europejskiej?

22. Szymon Brandys, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, – “Współpraca sektorów publicznego i prywatnego stymulantą konkurencyjności Unii Europejskiej”
23. Mateusz Chomicz, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,  – “Przyszłość Unii Europejskiej: Wizja na kolejne dwie dekady”
24. Marta Dobija, Szkołą Główna Handlowa w Warszawie, – “Unia Europejska 2045: Wyzwania i Przyszłość Wspólnoty”
25. Milena Kustroń, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, – “UE ’44 czyli jak skutecznie złapać za ogon czarnego łabędzia”
26. Patryk Paś, Szkoła Główna Handlowa W Warszawie, – “Europejskie tygrysy – czyli jak zwiększyć konkurencyjność Unii Europejskiej”
27. Bartłomiej Rokitowski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, – “Integracja, Innowacje i Konkurencyjność-trzy cele przyszłej Unii”
28. Natalia Valdes-Niemiec, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, – “Europo, wykorzystaj szanse, póki są!”

 

Temat 4: Zielona transformacja to inwestycja w lepszą przyszłość. Jakie szanse i wyzwania stoją przed instytucjami finansowymi w procesie tej transformacji?

29. Kamila Kubik, Uniwersytet Gdański, – “#UbezpieczenieDlaZiemi – razem możemy więcej!”
30. Anastazja Nocuń, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, – “Zielona Rewolucja Finansowa. Perspektywy dla instytucji finansowych”
31. Jędrzej Omernik, Uniwersytet Gdański, – “Kapitał na rzecz klimatu – szanse i wyzwania dla sektora finansowego”
32. Justyna Piwowar, Uniwersytet Łódzki, – “Wybuch wojny na Ukrainie, a zielona transformacja – szansa czy zagrożenie dla Polski?”
33. Jakub Rochowski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, – “Zielona transformacja a instytucje finansowe – pytanie nie „czy”, ale „jak” i „kiedy””
34. Klaudia Wierzbowska, Uniwersytet w Białymstoku, – “Przeszłości zmienić nie można, ale o przyszłość można zawalczyć”
35. Przemysław Wira, Uniwersytet Gdański, – “Wodór: Szansa dla Europy czy naukowy farmazon?”

 

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Akademia EKF2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie