18 maja w Sali Notowań GPW w Warszawie odbędzie się dwunasta już edycja konferencji Zarządzanie ryzykiem i kapitałem w bankach (ZRK). W tym roku spotkanie będzie miało charakter hybrydowy, z ograniczoną liczbą uczestników stacjonarnych.

Program tegorocznej konferencji skupi się na największych wyzwaniach w zarządzaniu ryzykiem i kapitałem w bankach oraz zagrożeniach dla stabilności polskiego systemu finansowego w perspektywie 2022 roku.

Dyskusja będzie się koncentrować na następujących zagadnieniach:

  •  Makroekonomiczne zagrożenia dla stabilności finansowej banków, w tym konsekwencje wojny w Ukrainie dla sytuacji makroekonomicznej oraz sytuacji finansowej kredytobiorców;
  •  Wzrost ryzyka kredytowego (w kredytach detalicznych i korporacyjnych);
  •  Kumulacja i narastanie ryzyk prawnych w relacjach z kredytobiorcami;
  •  Wpływ zagadnień z zakresu ESG, transformacji energetycznej i zarządzania niskoemisyjnością na sytuację i strategię banków oraz podejście do zarządzania ryzykiem.
Szczegółowy program

W obliczu wojny w Ukrainie i jej konsekwencji dla sektora finansowego w Polsce perspektywa wojny zostanie uwzględniona w poszczególnych debatach.

Spotkanie prowadzone będzie w formie dyskusji przy okrągłym stole z udziałem zaproszonych przedstawicieli kierownictwa banków, jak również przedstawicieli instytucji regulacyjno-nadzorczych odpowiadających za stabilność systemu finansowego oraz ekspertów akademickich.

Debaty konferencji będą transmitowane w czasie rzeczywistym dla uczestników, którzy wybiorą opcję „uczestnik online”.

Zarejestrowani uczestnicy online będą mieli dostęp do modułu sli.do, umożliwiającego zadawanie pytań uczestnikom debaty w czasie rzeczywistym podczas konferencji oraz do materiałów konferencyjnych (prezentacje, materiały video).

ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie