Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”. Jak co tydzień, nasi eksperci zmierzą się z najważniejszymi pytaniami dotyczącymi skutków epidemii COVID-19 dla gospodarki.

W trakcie najbliższego Kwadransa z EKF Patryk Guziewicz, Koordynator Samorządowego Kongresu Finansowego oraz Magdalena Czarzyńska-Jachim, Wiceprezydent Miasta Sopotu porozmawiają m.in. o:

Temat: Sopot i polskie miasta w walce z problemami najmu krótkoterminowego dla turystów.

Główne wątki rozmowy:

  • Rozpoznanie zjawiska – kontekst i zdefiniowanie problemu najmu krótkoterminowego
  • Diagnoza problemów i zagrożeń najmu krótkoterminowego w sferach: ekonomicznej i społecznej
  • Bilans zysków i kosztów oraz ilościowy wymiar zjawiska najmu krótkoterminowego
  • Dobre praktyki oddolne oraz dotychczasowe działania i doświadczenia oprocentowanie
  • Scenariusz rozwiązania problemu i twarde regulacje prawne

 

 


Patryk Guziewicz
Koordynator Samorządowego Kongresu Finansowego


 

 

 

Kwidzynianin od urodzenia. Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku Informatyka i ekonometria ze specjalnością metody analizy danych na Uniwersytecie Gdańskim gdzie przedmiotem jego pracy dyplomowej była analiza gospodarki pieniężnej miasta Kwidzyna przez pryzmat profilu społeczno-ekonomicznego. Absolwent studiów menedżerskich II stopnia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, obronił pracę magisterską której przedmiotem było opracowanie strategii rozwoju Miasta Kwidzyna. Obecnie student na kierunku Zarządzanie jednostkami administracji publicznej.

Ukończył kurs Event managera i posiada doświadczenie w realizacji rozmaitych projektów eventowych. Od października 2016 związany z Projektem Europejskiego Kongresu Finansowego, gdzie odpowiada za marketing i logistykę organizacji Kongresów oraz programy wolontariackie. W ramach współpracy z Centrum Myśli Strategicznych jest Koordynatorem Akademii EKF oraz nowej inicjatywy EKF – Samorządowego Kongresu Finansowego.

Główne zainteresowania to przedsiębiorczość, event marketing, marketing sportowy, finanse publiczne, samorząd lokalny, działalność prospołeczna, wędkarstwo, piłka ręczna i od niedawna – jazda rowerem MTB.

 

 


Magdalena Czarzyńska-Jachim
Wiceprezydent Miasta Sopotu


 

 

 


 

Podczas drugiego Kwadransa z EKF Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu, PKO Bank Polski oraz Wojciech Surmacz, Prezes Zarządu, Polska Agencja Prasowa zmierzą się z następującymi pytaniami:

  • W jaki sposób osiągać zyski w środowisku zerowych stóp procentowych? Czy czeka nas trwała zmiana modelu biznesowego banków?
  • Czy małe banki znikną z rynku i jeśli tak, jak realnie, biorąc pod uwagę niechętne zwiększanie zaangażowania przez obecnych właścicieli, może wyglądać proces takiej transformacji sektora
  • Jak odbudować wysoką rentowność polskiego sektora bankowego, która pozwoliłaby na jego dalszy dynamiczny rozwój? Czy w najbliższych latach jest to w ogóle jeszcze możliwe
  • Transformacja cyfrowa. Jak zmiany sposobu korzystania z usług bankowych przez klientów w czasach pandemii wpływają na bankowość? Jakie są kluczowe wyzwania związane z transformacją i jak je pokonywać?
  • Jaki będzie obraz polskiej bankowości za 3 lata?

 

 


Zbigniew Jagiełło 
Prezes Zarządu, PKO Bank Polski


 

 

Menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku finansowym, absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Executive MBA Uniwersytetu Gdańskiego i Rotterdam School of Management. Od 2009 r. prezes zarządu PKO Banku Polskiego, który za jego kadencji stał się bezdyskusyjnym liderem sektora podejmując nowe wyzwania oraz wdrażając projekty nadające ton zmianom w polskiej bankowości. Inicjator powstania Polskiego Standardu Płatności BLIK opartego na innowacyjnej aplikacji mobilnej IKO, która w 2018 roku została uznana za najlepszą na świecie w ocenie klientów. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz uhonorowany Medalem Solidarności Społecznej za propagowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

 

 


Wojciech Surmacz
Prezes Zarządu, Polska Agencja Prasowa


 

 

Obecnie Prezes Polskiej Agencji Prasowej; wcześniej pracował jako szef redakcji gospodarczej Polskiego Radia, a następnie wicedyrektor radiowej Trójki. W latach 2014 – 2016 był redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” i wGospodarce.pl. Wcześniej pracował w miesięczniku „Forbes”, tygodniku „Newsweek Polska” i dzienniku „Puls Biznesu”.

 

 


Transmisje na żywo dostępne będą na naszej stronie. Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniach przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową jak i w jej trakcie.


Spotkajmy się w sieci 22 września 2020 o 13:00 i 15:00!

Zespół Europejskiego Kongresu Finansowego

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie