Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”. Jak co tydzień, nasi eksperci zmierzą się z najważniejszymi pytaniami dotyczącymi skutków epidemii COVID-19 dla gospodarki.

Tematem rozmowy pierwszego Kwadransa z EKF są: Bariery prawne we wdrażaniu nowoczesnych technologii. Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan oraz Małgorzata Chruściak, Adwokat EY Polska zmierzą się m.in. z pytaniami:

  • Jakie według polskich przedsiębiorców istnieją Bariery prawne we wdrażaniu i upowszechnianiu nowych technologii?
  • Czy różne sektory wskazują na inne, czy te same bariery?
  • Jakie nowe technologie są kluczowe w ocenie respondentów?
  • W odpowiedziach respondentów z branży finansowej zaskakuje równoczesne wskazanie braku regulacji jak i przeregulowanie, jako bariery prawnej dla tego sektora? Co oznacza ta sprzeczność?

 

o 14:30 Gośćmi Kwadransa z EKF będą:

 


Maciej Witucki
Prezydent, Konfederacja Lewiatan


 

 

Maciej Witucki – od czerwca 2019 roku pełni funkcję prezydenta Konfederacji Lewiatan, a w latach 2006-2019 był wiceprezydentem organizacji. Wiceprzewodniczący, Członek Prezydium Rady Dialogu Społecznego. Ukończył Politechnikę Poznańską. Specjalizował się w logistyce i systemach wspomagania decyzji. Odbył studia podyplomowe w dziedzinie zarządzania systemami przemysłowymi w Ecole Centrale Paris (Francja). Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Banku Cetelem (grupa Paribas) – najpierw we Francji, a następnie w Polsce. Od października 2001 roku pracował jako Członek Zarządu, a od 2005 roku jako Prezes Zarządu Lukas Bank (grupa Credit Agricole). Od lat związany z Grupą Orange, do której dołączył w 2006 roku: w latach 2006-2013 pełnił funkcję Prezesa Zarządu, a 19 września 2013 roku objął stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej Orange Polska. Od stycznia 2016 do lutego 2018 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Work Service S.A. Zasiada w radzie nadzorczej AXA Polska S.A. Od 2010 do 2017 roku był Prezesem Francuskiej Izby Gospodarczej w Polsce (CCIFP). Jest przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Forum Obywatelskiego, członkiem Rady Dyrektorów Atlantic Council of the United States oraz członkiem Zarządu Fundacji Centrum im. Bronisława Geremka.

 

 


Małgorzata Chruściak
Adwokat, EY Polska


 

 

Małgorzata Chruściak kieruje praktyką bankowo-finansową kancelarii EY Law. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu bankowości i finansów oraz procesów restrukturyzacji, w tym związanych z ryzykiem niewypłacalności. Jest rekomendowana w najbardziej prestiżowych rankingach prawniczych, w których klienci podkreślają jej wiedzę i doświadczenie. Dołączyła do zespołu EY Law w 2017 roku, wnosząc ponad dwudziestoletnie doświadczenie zdobyte w pracy w największych międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie, w tym na pozycji partnera i szefa praktyki bankowej. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2003 r. wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest również Członkiem Stowarzyszenia Praktyków Restrukturyzacji

 


 

Podczas drugiego Kwadransa z EKF Dariusz Filar (Emerytowany Profesor, Uniwersytet Gdański) oraz Andrzej Sławiński (Profesor, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) zmierzą się z następującymi pytaniami:

  • Czy jesteśmy świadkami zmierzchu bankowości centralnej jaką dotąd znaliśmy?
  • Czy bliskie zera stopy procentowe staną się nową normą w gospodarkach wysoko rozwiniętych?
  • Jak długo wpompowywanie do banków dużej ilości płynnych rezerw nie będzie miało istotnego wpływu na inflację?
  • Na ile stosowanie programów QE wpływa na zakres niezależności banków centralnych?
  • Do jakiego stopnia uzasadnione jest naśladowanie przez NBP działań podejmowanych przez banki centralne w krajach wysoko rozwiniętych?

o 16:00 Gośćmi Kwadransa z EKF będą:

 


Dariusz Filar
Emerytowany Profesor Uniwersytetu Gdańskiego


 

 

Obecnie emerytowany Profesor Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1992 – 1995 visiting professor w Center for Russian and East European Studies (CREES) w University of Michigan, Ann Arbor (USA), a w okresie 1998 – 2001 wykładowca Central European University. W latach 80. ubiegłego wieku współpracownik prasy drugiego obiegu, a także autor komentarzy na łamach The Wall Street Journal. Od tego samego okresu związany z zespołem redakcyjnym kwartalnika Przegląd Polityczny. Zamieszcza komentarze ekonomiczne na łamach dzienników Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza. Równolegle z pisarstwem ekonomicznym uprawia twórczość w obszarze literatury pięknej – jego najważniejsze książki to „Czaszka olbrzyma” (Nasza Księgarnia 1976), „Pies wyścigowy” (Czytelnik 1984), „Jeszcze jedna podróż Guliwera” (Solaris 2014) i powieść współczesna „Drugie wejrzenie” (Novae Res 2015). W okresie 1999 – 2004 główny ekonomista Banku Pekao S.A. W latach 2004 – 2010 członek Rady Polityki Pieniężnej NBP.  Od marca 2010 do grudnia 2014 członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2006 roku prezydent Włoch, Giorgio Napolitano, mianował go kawalerem Ordine della Stella della Solidarieta Italiana.

 

 


Andrzej Sławiński
Profesor, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie


 

 

Profesor w Szkole Głównej Handlowej. Prowadzi wykłady z polityki pieniężnej, rynków finansowych i finansów międzynarodowych. Członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004–2010. W latach 2011–2017 Dyrektor Generalny Instytutu Ekonomicznego w NBP.

 


Transmisje na żywo dostępne będą na naszej stronie. Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniu przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową jak i w jej trakcie.


Jeśli chcieliby Państwo otrzymać mailowe przypomnienie o Kwadransach z EKF prosimy o kliknięcie tutaj.

Spotkajmy się w sieci dziś 25 czerwca 2020 o 14:30 i 16:00!

Zespół Europejskiego Kongresu Finansowego

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie