Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”. Jak co tydzień, nasi eksperci zmierzą się z najważniejszymi pytaniami dotyczącymi skutków epidemii COVID-19 dla gospodarki.
W trakcie pierwszego Kwadransa z EKF Magdalena Dziewguć, Territory Manager Central Europe, Google Cloud oraz Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego porozmawiają m.in. o tym:
- Jak ma funkcjonować work-life balance w czasach pandemii?
- O korzyściach pracy zdalnej wszyscy mówią, a jakie są największe wyzwania i trudności?
- Jakie będą „chmury” w Polsce, Europie, na świecie?
- O korzyściach rozwiązania chmurowego wielu mówi, ale co zrobić żeby nie patrzeć na to rozwiązanie ze strachem i marzyć o możliwości sprawowania całkowitej kontroli?
- Polacy są mistrzami w szybkim dostosowaniu się do warunków kryzysowych, ale kryzys ten to również szansa na trwały skok technologiczny do nowej epoki. Jak dokonać tego przyspieszenia, tak aby stanowiło ono trwałą zmianę cywilizacyjną?
Magdalena Dziewguć
Territory Manager Central Europe, Google Cloud
Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google . Wcześniej V -ce Prezes Exatel SA i członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce. Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach. Jako ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy ma za sobą szereg transformacji cyfrowych.
Na co dzień Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. Magda głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze : nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety
Jan Krzysztof Bielecki
Przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego
Były Premier Rzeczpospolitej Polskiej, Minister ds. Integracji Europejskiej, współzałożyciel Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Unii Wolności oraz Dyrektor Wykonawczy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie, jest obecny w życiu politycznym i gospodarczym Polski od ponad 20 lat. Od października 2003 do stycznia 2010 roku pełnił funkcję Prezesa Banku Pekao S.A. Od 2008 roku jest członkiem Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.W listopadzie 2009 roku został powołany na Przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) i pełnił tę funkcję do grudnia 2015. PISM jest czołowym środkowoeuropejskim think tankiem zajmującym się polityką zagraniczną, integracją europejską, bezpieczeństwem oraz międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi.
W marcu 2010 r. został powołany przez premiera Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Podstawowym zadaniem Rady Gospodarczej jest przedstawianie premierowi niezależnej i obiektywnej opinii na temat bieżących i planowanych działań rządu. Rada ocenia również sytuację społeczno-ekonomiczną Polski na tle zjawisk zachodzących w Europie i gospodarce globalnej. Pełnił swoją funkcję do grudnia 2014. W styczniu 2015 dołączył do EY Polska jako przewodniczący Rady Partnerów.Od 2010 roku Jan Krzysztof Bielecki prowadzi wykłady dla studentów na Uniwersytecie Gdańskim.W 1991 otrzymał Order Narodowy Legii Honorowej – Wielki Oficer. W tym samym roku otrzymał Grand Gwanghwa Medal – ”Order of Diplomatic Service Merit” przyznawany przez władze Korei Południowej. W 2010 roku Bronisław Komorowski prezydent RP wręczył Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu najwyższe odznaczenie państwowe Order Orła Białego. W tym samym roku otrzymał także cywilne odznaczenie „Merito Bene” wręczane przez Ministra Spraw Zagranicznych. W 2013 roku The Slovak Atlantic Commission and The Czech Euro-Atlantic Council Jagello 2000 przyznała w Bratysławie Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu Nagrodę za zasługi w propagowaniu idei wolności oraz budowaniu demokracji w Europie Centralnej.
Jan Krzysztof Bielecki rozpoczął karierę zawodową w 1973 roku jako wykładowca ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie pracował aż do 1981 roku, kiedy został zwolniony za polityczną działalność antykomunistyczną. We wczesnych latach osiemdziesiątych był doradcą czołowych postaci Solidarności i uczestniczył w organizacji historycznego strajku w Stoczni Gdańskiej w roku 1981. W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych Jan Krzysztof Bielecki brał aktywny udział w działalności zdelegalizowanej wówczas Solidarności – wydając podziemne materiały o tematyce politycznej oraz działając jako łącznik dla komitetu wykonawczego podziemnej Solidarności. W tym okresie Bielecki przyczynił się do stworzenia polityki gospodarczej Solidarności opracowując plan podejścia rynkowego jako alternatywy dla centralnego planowania gospodarki komunistycznej ówczesnej Polski.
Podczas drugiego Kwadransa z EKF Adam Marciniak, Wiceprezes Zarządu, PKO Bank Polski oraz Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego zmierzą się z następującymi pytaniami:
- Na czym polega zmiana w banku „od skarbonki do chmury”?
- Jak wygląda ten rynek, jacy są na nim główni gracze?
- Czy jest potrzebna chmura europejska?
- Jaka część biznesu przeniesie się w przyszłości do chmury? Czy to będzie bliżej 40% czy może 90%?
Adam Marciniak
Wiceprezes Zarządu, PKO Bank Polski
Związany z PKO Bankiem Polskim od 2011 roku. Jako Dyrektor Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji odpowiedzialny za zarządzanie, rozwój i utrzymanie systemów informatycznych z sukcesem zreorganizował funkcjonowanie struktur IT koncentrując się na efektywności procesów, optymalizacji kosztów i dynamicznym rozwoju biznesu.
W latach 2011 – 2014, jako wiceprezes Inteligo Financial Services SA, odpowiadał także za rozwój systemów informatycznych, reorganizację, optymalizację i inkorporację spółki do struktur Banku. Wcześniej pracował w banku Pekao SA jako Dyrektor Operacyjny Biura Rozwoju i Zarządzania Kanałami Elektronicznymi oraz Dyrektor Departamentu Informatyki w Centralnym Domu Maklerskim Pekao SA.
Jest członkiem prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich, Rady Architektury IT przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji oraz ekspertem Zespołu zadaniowego ds. oceny projektów informatycznych przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. Zasiada również w radzie nadzorczej PKO BP Finat Sp. z o.o.
Laureat licznych branżowych nagród i wyróżnień, m.in. tytułu Ambasadora Gospodarki Elektronicznej na X Kongresie Gospodarki Elektronicznej, Medalu Mikołaja Kopernika przyznanego przez Związek Banków Polskich w uznaniu szczególnych zasług w budowie i rozwoju sektora bankowego oraz nagrody specjalnej „Innowator rynku bankowego 2015 roku” w rankingu „50 największych banków w Polsce”.
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Politechniki Warszawskiej.
Transmisja na żywo dostępna będzie na naszej stronie. Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniu przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową jak i w jej trakcie.
Jeśli chcieliby Państwo otrzymać mailowe przypomnienie o dzisiejszym Kwadransie z EKF prosimy o kliknięcie tutaj.
Spotkajmy się w sieci 16 września 2020 o 12:00 i 14:00!
Zespół Europejskiego Kongresu Finansowego