Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”. Jak co tydzień, nasi eksperci zmierzą się z najważniejszymi pytaniami dotyczącymi skutków epidemii COVID-19 dla gospodarki.

W trakcie najbliższego Kwadransa z EKF Andrzej Reich, były Dyrektor w UKNF oraz Paweł Preuss, Partner i Lider sektora finansowego w EY porozmawiają m.in. o tym:

  • Jak będzie przebiegał konflikt pomiędzy bankami, a frankowiczami, czy nastąpi dalsza polaryzacja stanowisk, czy możliwe jest jednak porozumienie stron?
  • Jakie mogą być konsekwencje ewentualnej dalszej eskalacji konfliktu pomiędzy kredytobiorcami i bankami?
  • Czy istnieje realne rozwiązanie tego problemu?
  • Jak podobne kryzysy zostały rozwiązane w innych krajach

 

 

 


Andrzej Reich
były Dyrektor w UKNF


 

 

Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Fizyki (1973) oraz MBA (1994). W latach 1973 – 1992 pracował w Instytucie Fizyki PAN. W latach 1992 – 1998 brał udział we wdrażaniu programu pomocowego dla polskiego sektora finansowego, finansowanego przez unijny fundusz PHARE. Od roku 1998 do 2007 kierował Biurem Polityki Nadzorczej GINB W Narodowym Banku Polskim. W latach 2008 – 2011 był doradcą w Narodowym Banku Polskim. W latach 2012 – 2018 kierował Departamentem Regulacji Bankowych i Instytucji Płatniczych i Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. W latach 2004 – 2018 był członkiem wielu nadzorczych komitetów i grup roboczych w Polsce i w Unii Europejskiej. Od roku 2004 do 2010 członek Komitetu Europejskich Nadzorców Bankowych (CEBS), w latach 2006 – 2009 członek Biura Zarządzającego CEBS, od października 2007 do maja 2008 Wiceprzewodniczący CEBS. W latach 2013 – 2018 członek Zarządu Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA). Andrzej Reich wielokrotnie uczestniczył w projektach konsultacyjnych EKF, w tym był ekspertem opracowującym syntezy końcowe.

 

 

 

 


Paweł Preuss
Partner i Lider sektora finansowego w EY


 

 

Paweł odpowiada za świadczenie usług doradczych związanych z zarządzaniem ryzykiem finansowym dla instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw w Polsce.
Specjalizuje się w definicji strategii zarządzania ryzykiem finansowym oraz implementacji poszczególnych jej elementów w bankach i korporacjach. W ostatnich 15 latach z sukcesem prowadził i nadzorował szereg projektów dla największych polskich i międzynarodowych instytucji z obszarów zarządzania ryzykiem kredytowym, rynkowym, regulacji bankowych oraz sprawozdawczości finansowej.
Paweł jest absolwentem Finansów i Bankowości oraz Zarządzania i Marketingu w Szkole Głównej Handlowej oraz członkiem Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz Association of Corporate Treasurers (ACT).

 

 


Transmisja na żywo dostępna będzie na naszej stronie. Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniu przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową jak i w jej trakcie.


Jeśli chcieliby Państwo otrzymać mailowe przypomnienie o dzisiejszym Kwadransie z EKF prosimy o kliknięcie tutaj.

Spotkajmy się w sieci 3 września 2020 o 14:00!

Zespół Europejskiego Kongresu Finansowego

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie