Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”.

Rozmowa dotyczyć będzie drogi do polityki fiskalnej po pandemii. “Perspektywy w latach 2020-2021 – szanse i zagrożenia.”

W trakcie najbliższego Kwadransa z EKF Ludwik Kotecki, Dyrektor Instytutu Odpowiedzialnych Finansów oraz Grzegorz Osiecki, Dziennikarz Ekonomiczny, Dziennik Gazeta Prawna, porozmawiają m.in. o:

  • Budżecie 2021 – wciąż kryzysowy czy już początki normalności?
  • Co nas czeka po 2021?
  • Przejrzystości finansów publicznych
  • Ramach instytucjonalnych do poprawy?
  • Trendach: czy wzrośnie redystrybucja, jak będziemy wyglądać na tle innych krajów UE?

 


Ludwik Kotecki
Dyrektor, Instytut Odpowiedzialnych Finansów


 

 

Ludwik Kotecki jest niezależnym konsultantem ekonomicznym i doradcą różnych instytucji i organizacji krajowych i międzynarodowych, w tym m.in. UNDP, IBRD i MFW. Jego obszary specjalistycznej wiedzy obejmują makroekonomię, politykę fiskalną, finanse międzynarodowe oraz instytucje UE i politykę finansową i budżetową UE. W ostatnich latach propagator zielonych finansów, doradca rządu Indonezji przy emisji zielonych obligacji, ekspert Centrum Myśli Strategicznych i Europejskiego Kongresu Finansowego. W latach 2015-2016 pełnił funkcję zastępcy dyrektora wykonawczego w MFW w Waszyngtonie, reprezentując Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Polskę, Serbię, Szwajcarię, Tadżykistan i Turkmenistan w Zarządzie MFW. Wcześniej przez prawie dwadzieścia lat pracował w Ministerstwie Finansów, w końcowym okresie jako jego Główny Ekonomista (2012-2015). W latach 2012-2015 członek KNF i Przewodniczący Rady BFG. W latach 2009-2012 Pełnomocnik Rządu do Spraw Wprowadzenia Euro w Polsce. Mówi po polsku, angielsku i rosyjsku.

 

 


Grzegorz Osiecki
Dziennikarz ekonomiczny, Dziennik Gazeta Prawna


 

Grzegorz Osiecki – polski dziennikarz związany od 2009 z „Dziennikiem Gazetą Prawną” (DGP).

W swojej karierze pracował jako reporter i wydawca telewizyjnej Panoramy w TVP 2. Był także dziennikarzem, wydawcą i szefem działu krajowego Informacyjnej Agencji Radiowej oraz dziennikarzem i wydawcą radiowej „Trójki”. W ukazującym się do 2009 roku „Dzienniku Polska-Europa-Świat” zajmował się publicystyką. Po połączeniu w 2009 roku „Dziennika” (Ringier Axel Springer Polska) z „Gazetą Prawną” (Infor PL) pozostał w nowo utworzonym „Dzienniku Gazecie Prawnej” zajmując się tematyką polityczno-gospodarczo-społeczną (jego publikacje dotyczą m.in. budżetu, polityki gospodarczej oraz ubezpieczeń społecznych). W 2011 awansował w DGP na szefa działu „życie gospodarcze-kraj” (zastąpił Bartosza Marczuka). W 2019 został w ramach DGP zastępcą kierownika działu Ekonomia i Społeczeństwo.

W 2019 wyróżniony nagrodą Grand Press Economy (za „dociekliwość i drążenie zmian w finansach publicznych i systemie emerytalnym, a także za to, że w zrozumiały sposób potrafi pokazać skutki zmian w prawie, wyważyć racje, nie poddając się narracji żadnej opcji politycznej”)

 


Transmisja na żywo dostępna będzie na naszej stronie. Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniu przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową jak i w jej trakcie.


Spotkajmy się w sieci jutro 14 stycznia 2021 o 14:00!

Zespół Europejskiego Kongresu Finansowego

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie