Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”.
Rozmowa dotyczyć będzie drogi do polityki fiskalnej po pandemii. “Perspektywy w latach 2020-2021 – szanse i zagrożenia.”
W trakcie najbliższego Kwadransa z EKF Ludwik Kotecki, Dyrektor Instytutu Odpowiedzialnych Finansów oraz Grzegorz Osiecki, Dziennikarz Ekonomiczny, Dziennik Gazeta Prawna, porozmawiają m.in. o:
- Budżecie 2021 – wciąż kryzysowy czy już początki normalności?
- Co nas czeka po 2021?
- Przejrzystości finansów publicznych
- Ramach instytucjonalnych do poprawy?
- Trendach: czy wzrośnie redystrybucja, jak będziemy wyglądać na tle innych krajów UE?
Ludwik Kotecki
Dyrektor, Instytut Odpowiedzialnych Finansów
Ludwik Kotecki jest niezależnym konsultantem ekonomicznym i doradcą różnych instytucji i organizacji krajowych i międzynarodowych, w tym m.in. UNDP, IBRD i MFW. Jego obszary specjalistycznej wiedzy obejmują makroekonomię, politykę fiskalną, finanse międzynarodowe oraz instytucje UE i politykę finansową i budżetową UE. W ostatnich latach propagator zielonych finansów, doradca rządu Indonezji przy emisji zielonych obligacji, ekspert Centrum Myśli Strategicznych i Europejskiego Kongresu Finansowego. W latach 2015-2016 pełnił funkcję zastępcy dyrektora wykonawczego w MFW w Waszyngtonie, reprezentując Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Polskę, Serbię, Szwajcarię, Tadżykistan i Turkmenistan w Zarządzie MFW. Wcześniej przez prawie dwadzieścia lat pracował w Ministerstwie Finansów, w końcowym okresie jako jego Główny Ekonomista (2012-2015). W latach 2012-2015 członek KNF i Przewodniczący Rady BFG. W latach 2009-2012 Pełnomocnik Rządu do Spraw Wprowadzenia Euro w Polsce. Mówi po polsku, angielsku i rosyjsku.
Grzegorz Osiecki
Dziennikarz ekonomiczny, Dziennik Gazeta Prawna
Grzegorz Osiecki – polski dziennikarz związany od 2009 z „Dziennikiem Gazetą Prawną” (DGP).
W swojej karierze pracował jako reporter i wydawca telewizyjnej Panoramy w TVP 2. Był także dziennikarzem, wydawcą i szefem działu krajowego Informacyjnej Agencji Radiowej oraz dziennikarzem i wydawcą radiowej „Trójki”. W ukazującym się do 2009 roku „Dzienniku Polska-Europa-Świat” zajmował się publicystyką. Po połączeniu w 2009 roku „Dziennika” (Ringier Axel Springer Polska) z „Gazetą Prawną” (Infor PL) pozostał w nowo utworzonym „Dzienniku Gazecie Prawnej” zajmując się tematyką polityczno-gospodarczo-społeczną (jego publikacje dotyczą m.in. budżetu, polityki gospodarczej oraz ubezpieczeń społecznych). W 2011 awansował w DGP na szefa działu „życie gospodarcze-kraj” (zastąpił Bartosza Marczuka). W 2019 został w ramach DGP zastępcą kierownika działu Ekonomia i Społeczeństwo.
W 2019 wyróżniony nagrodą Grand Press Economy (za „dociekliwość i drążenie zmian w finansach publicznych i systemie emerytalnym, a także za to, że w zrozumiały sposób potrafi pokazać skutki zmian w prawie, wyważyć racje, nie poddając się narracji żadnej opcji politycznej”)
Transmisja na żywo dostępna będzie na naszej stronie. Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniu przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową jak i w jej trakcie.
Spotkajmy się w sieci jutro 14 stycznia 2021 o 14:00!
Zespół Europejskiego Kongresu Finansowego