Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”. Jak co tydzień, nasi eksperci zmierzą się z najważniejszymi pytaniami dotyczącymi skutków epidemii COVID-19 dla gospodarki. Temat najbliższego spotkania brzmi: ,,Co jest szansą ekonomiczną miast?”

W trakcie najbliższego Kwadransa z EKF Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu oraz Marek Tejchman, Zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej porozmawiają m.in. o:

  • Problemy ze stabilnością budżetową miast oraz prognozą na kolejne lata. Czy to tylko wynik pandemii, czy nadmiernego obciążenia związanego z obietnicami rządzących?
  • Sytuacja miast turystycznych w czasie pandemii: czy pandemia pokazała że gminy i miasta typowo turystyczne potrzebują „drugiej nogi”, czyli zmiany strategii działania?
  • Inwestycja w czyste powietrze czyli uzdrowiskowy charakter miasta, czy to się opłaca?
  • Czy rozbudowa infrastruktury uzdrowiskowej – nowoczesnej ale nawiązującej do tradycyjnych metod leczenia, czy na tym się zarobi?
  • Zatrzymanie młodych, wykształconych, energicznych i pomysłowych ludzi w mieście – np. poprzez programy pomocowe dotyczące mieszkań (dzięki nim wzrost z podatków PIT i CIT).

 

 

 


Jacek Karnowski
Prezydent Miasta Sopotu


 

 

 

Urodzony w 1963 roku w Gdańsku, od dzieciństwa mieszkaniec Sopotu. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Absolwent Studium Podyplomowego Prawa Samorządowego na Uniwersytecie Gdańskim oraz Studium Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i Central Connecticut State University.
Od 1990 radny i wiceprezydent Sopotu, a od 1998 roku prezydent Sopotu. W latach 1990-98 radny Sejmiku Województwa Gdańskiego. Od 2007 do 20011 roku Wiceprezes Związku Miast Polskich i Delegat do Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych przy Radzie Europy, obecnie członek zarządu Związku Miast Polskich i Współprzewodniczący Zespołu ds. Ustrojowych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Laureat m.in. Nagrody im. Grzegorza Palki, nazywanej samorządowym „Oskarem” oraz trzykrotny lider rankingu prezydentów miast N15 tygodnika Newsweek.
Członek nadzwyczajny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, ratownik i założyciel sopockiego WOPR, sternik jachtowy i motorowodny, instruktor narciarski.

 

 

 


Marek Tejchman
Zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej


 

 

Dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Obecnie jest zastępcą redaktor naczelnej Dziennika Gazety Prawnej. Od wielu lat związany z grupą TVN – prezenter i wydawca programów poświęconych rynkom i gospodarce na antenie TVN CNBC, TVN 24, TVN 24 Biznes i Świat. Karierę zaczynał w nieistniejącym już Radiu PIN, potem przez wiele lat związany był z Radiem TOK FM gdzie pełnił funkcję zastępcy redaktor naczelnej i prowadził poranny magazyn EKG. Przez rok uczył się telewizji w polsatowskich Wydarzeniach.

 

 


Transmisja na żywo dostępna będzie na naszej stronie. Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniu przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową jak i w jej trakcie.


Jeśli chcieliby Państwo otrzymać mailowe przypomnienie o dzisiejszym Kwadransie z EKF prosimy o kliknięcie tutaj.

Spotkajmy się w sieci 1 września 2020 o 13:00!

Zespół Europejskiego Kongresu Finansowego

Zobacz również

Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Patronat honorowy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni partnerzy medialni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie