Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”. Jak co tydzień, nasi eksperci zmierzą się z najważniejszymi pytaniami dotyczącymi skutków epidemii COVID-19 dla gospodarki.

W trakcie najbliższego Kwadransa z EKF Marzena Reich, Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce oraz Cezary Klimczuk, Absolwent University College London, założyciel fundacji Poland Awaits  zmierzą się m.in. z pytaniami:

  • Dlaczego gromadzenie odpowiednio dużego kapitału ludzkiego powinno być dla Polski zadaniem priorytetowym?
  • Dlaczego na polskim rynku pracy brakuje zainteresowania współpracą pomiędzy krajowymi pracodawcami a polskimi absolwentami zagranicznych uczelni?
  • Co jest głównym wyzwaniem w kontekście zachęcania młodych Polaków do powrotu do Polski?

 

 


Marzena Reich
Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce


 

 

 

Marzena Reich ukończyła Atlantic College w Wielkiej Brytanii, a następnie filologię angielską na Uniwersytecie Łódzkim. Pracowała jako niezależna tłumaczka i dziennikarka. Jej pasją jest działalność pozarządowa, zwłaszcza edukacja międzynarodowa. W 1990r. została inicjatorką, a później członkiem zarządu stowarzyszenia United World Colleges Poland (Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. profesora Pawła Czartoryskiego). Od 2010 roku jest członkiem zarządu organizacji British Alumni Society (Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich), którego jest obecnie wiceprzewodniczącą. Stowarzyszenie prowadzi szeroką działalność edukacyjną i kulturalną – w tym, dzięki współpracy z brytyjskimi public schools, umożliwia polskim licealistom naukę w UK, w prestiżowych szkołach z internatem. Od 2014r. Stowarzyszenie jest partnerem Akademii EKF.

 

 

 


Cezary Klimczuk
Absolwent University College London, założyciel fundacji Poland Awaits


 

 

Cezary Klimczuk jest 22-letnim jastrzębianinem poszukującym wyzwań w szeroko pojętej sferze biznesowo-ekonomicznej. Będąc abosolwentem stypendium British Alumni Society uczęszczał do Ellesmere College, skąd później dostał się na studia licencjackie na University College London.

W trakcie studiów ekonomicznych aktywnie angażował się w działania stowarzyszeń biznesowych, przygotowując modele zdyskontowanych przepływów pieniężnych (ang. DCF), które były później wykorzystywane do podejmowania decyzji inwestycyjnych przez fundusz studencki. W tym samym okresie miał już okazję zdobyć doświadczenie jako agent nieruchomości pracując dla jednego z dynamicznych londyńskich startupów. W ostatnim roku studiów pracował jako naukowiec danych tworząc modele wykorzystujące nauczanie maszynowe i sztuczną inteligencję do prognozowania popytu na usługi dostarczane przez jego pracodawcę. Swoje studia skończył pracą naukową badającą różnorodne struktury sieci neuronowych w kontekście handlu kryptowalutami. Jego praca została doceniona podczas konferencji studenckiej Explore Econ 2020, której został laureatem.

Miłośnik polityki europejskiej, pasjonat nauk ścisłych i nowych technologii, w wolnych chwilach zapalony szachista i amator języków obcych.

 


Transmisja na żywo dostępna będzie na naszej stronie. Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniu przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową jak i w jej trakcie.


Jeśli chcieliby Państwo otrzymać mailowe przypomnienie o dzisiejszym Kwadransie z EKF prosimy o kliknięcie tutaj.

Spotkajmy się w sieci 26 sierpnia 2020 o 14:00!

Zespół Europejskiego Kongresu Finansowego

Zobacz również

Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Patronat honorowy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni partnerzy medialni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie