VII edycja Makroekonomicznych wyzwań i prognoz dla Polski w opinii Ekspertów Europejskiego Kongresu Finansowego przedstawia znacznie bardziej optymistyczny obraz przyszłości gospodarki niż to miało miejsce w ubiegłym roku.

Dla średnioterminowych perspektyw i prognoz gospodarczych, zgodnie ze zdaniem makroekonomistów współpracujących z EKF znaczenie będą miały zakres, w jakim Polska może czerpać korzyści z poprawy otoczenia zewnętrznego, wciąż luźną politykę pieniężną i budżetową, poprawiające się nastroje gospodarstw domowych i firm, tempo spadku stopy wymuszonych oszczędności COVID-owych i sposób ich wykorzystania, ale też pozostałe po kryzysie długoterminowe blizny w gospodarce, w tym obawy o kolejne fale zakażeń i lockdown-ów.

Eksperci EKF zidentyfikowali też szereg potencjalnych zagrożeń dla rozwoju gospodarczego i stabilności polskiego systemu finansowego. Ponadto eksperci EKF poproszeni zostali o sformułowanie najważniejszych ich zdaniem rekomendowanych działań w polityce gospodarczej Polski do 2023 roku.

Z kompletną wersją Prognoz, można zapoznać się tutaj: https://www.efcongress.com/wp-content/uploads/2021/06/Makroekonomiczne-wyzwania-i-prognozy-dla-Polski-w-opinii-ekspert%C3%B3w-EKF-VII-edycja.pdf

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie