Europejski Kongres Finansowy rozpoczyna rekrutację do ósmej edycji Akademii EKF, której spotkanie odbędzie się podczas tegorocznego Kongresu w dniach 14-16 czerwca 2021 w Sopocie. Studenci będą aktywnie włączani do debat Kongresowych, uczestnicząc m.in. w eksperckich debatach okrągłego stołu, czy debacie oksfordzkiej. Będą mieli też okazję do licznych, bezpośrednich spotkań z Gośćmi Specjalnymi EKF, liderami biznesu i świata finansów.
Liczymy na to, że tegoroczne spotkanie Akademii EKF odbędzie się bez komplikacji związanych z obostrzeniami wynikającymi z pandemii. Na tym etapie jednak, bogatsi o doświadczenia z roku poprzedniego, musimy liczyć się z ograniczeniami wynikającymi z wytycznych dla organizatorów spotkań, które mogą uniemożliwić realizację wydarzenia stacjonarnego. W tej sytuacji, alternatywnym terminem spotkania EKF oraz Akademii EKF jest 13-15 września 2021.
Jak co roku, w ramach rekrutacji, EKF zwrócił się do promotorów polskich i zagranicznych uczelni wyższych z prośbą o rekomendowanie do grona Akademii EKF wyróżniających się w ich ocenie studentów, których są opiekunami naukowymi.
Prowadzona przez nas rekrutacja członków Akademii EKF 2021 składa się z dwóch etapów: rekomendacji wystawionej przez nauczyciela akademickiego oraz przesłania przez studentów formularza zgłoszeniowego i eseju konkursowego na jeden z zadanych przez Partnerów EKF tematów konkursowych. Tegoroczne tematy konkursowe to:
- Czy i jak konflikt z UE dotyczący praworządności zwiększa szanse długoterminowego wzrostu gospodarczego Polski?
- Czy doświadczenia związane z okresem pandemii i wdrożone lub upowszechnione w tym czasie rozwiązania wpłyną, a jeśli tak to w jaki sposób, na procesy digitalizacji w kolejnych latach? Co zmieni się w pracy zdalnej, usługach on-line, e-commerce, systemach edukacji i opieki zdrowotnej, kontaktach obywateli i przedsiębiorców z administracją?
- Czy pandemia koronawirusa zmieni myślenie o tym co jest ważne w życiu ? Polityków i wyborców, przedsiębiorców i konsumentów, lekarzy i pacjentów oraz pracowników i pracodawców.
- Zielone inwestycje szansą na przyspieszenie odbudowy gospodarki polskiej po kryzysie związanym z Covid-19. Jak najlepiej wykorzystać środki z Funduszu Odbudowy „Next Generation EU”?
Nadesłane przez studentów eseje będą recenzowane przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów wskazanych przez organizatora, a następnie zostaną ocenione przez specjalne Jury, któremu przewodniczy Małgorzata O’Shaughnessy, była Dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej Visa.
O udział w projekcie Akademii EKF ubiegać się mogą studenci studiów licencjackich i magisterskich oraz doktoranckich, którzy nie ukończyli 28 lat oraz młodzi absolwenci studiów przy zachowaniu wymienionego wyżej kryterium wiekowego.
Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów wyłonimy siedemdziesięciu, którzy otrzymają bezpłatne zaproszenie do udziału w XI Europejskim Kongresie Finansowym. Ponadto dla członków Akademii EKF zostaną przygotowane dedykowane wydarzenia towarzyszące Kongresowi.
Więcej o Akademii EKF znajduje się pod linkiem: www.efcongress.com/akademia-ekf/
W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, chęci zarekomendowania studentów lub wzięcia udziału w projekcie, a także chęci nawiązania współpracy partnerskiej, do dyspozycji pozostaje zespół Akademii:
– tel. 58 524 49 17, email: akademia.efc@gab.com.pl.