Europejski Kongres Finansowy rozpoczyna rekrutację do dziewiątej edycji Akademii EKF, której spotkanie odbędzie się podczas tegorocznego Kongresu w dniach 6-8 czerwca 2022 w Sopocie. Studenci będą aktywnie włączani do debat Kongresowych, uczestnicząc m.in. w eksperckich debatach okrągłego stołu, czy debacie oksfordzkiej. Będą mieli też okazję do licznych, bezpośrednich spotkań z Gośćmi Specjalnymi EKF, liderami biznesu i świata finansów.
Jak co roku, w ramach rekrutacji, EKF zwrócił się do promotorów polskich i zagranicznych uczelni wyższych z prośbą o rekomendowanie do grona Akademii EKF wyróżniających się w ich ocenie studentów, których są opiekunami naukowymi.
Kiedy odbywa się EKF oraz jak zorganizowana jest Akademia EKF?
Akademia EKF towarzyszyć będzie w tym roku dwunastej edycji Europejskiego Kongresu Finansowego, w dniach 6-8 czerwca 2022 w Sopocie, a prowadzona przez nas rekrutacja Członków Akademii EKF 2022 składać się będzie z dwóch etapów:
I etap z terminem do 6 marca 2022:
Przekazanie rekomendacji dla studenta przez nauczyciela akademickiego (wykładowcę/promotora pracy dyplomowej/opiekuna naukowego). Prosimy o rekomendowanie do tegorocznego projektu nie więcej niż trzech studentów.
II etap z terminem do 28 marca 2022:
Wykonanie przez studenta zadań wymaganych przez organizatorów Akademii EKF w procesie rekrutacji tj. wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz napisanie eseju konkursowego na jeden z zadanych tematów:
- Zielona transformacja kluczowym wyzwaniem dla Polski i Europy. Czy Europa jest gotowa na Fit for 55? Jak urzeczywistnić Europejski Zielony Ład w sprawiedliwy i zrównoważony sposób? Rola Państwa i kluczowych sektorów, w tym sektora finansowego w jego wdrożeniu w Polsce.
- Cyfrowi giganci posiadają środki porównywalne a nawet większe niż państwa. Czy wykorzystają je dla dobra i rozwoju ludzkości, czy skupią się przede wszystkim na pomnażaniu zysków bez względu na koszty społeczne? Jakie czynniki będą o tym decydować?
- Dlaczego inflacja w Polsce wymknęła się spod kontroli? Jak przywrócić wiarygodność PLN?
- System podatkowy w Polsce jest coraz bardziej skomplikowany, a prawo podatkowe nieprzewidywalne. Co zrobić aby uprościć system podatkowy? Jakich reform podatkowych potrzebuje Polska?
Nadesłane przez studentów eseje będą recenzowane przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów wskazanych przez organizatora, a następnie zostaną ocenione przez specjalne Jury, któremu przewodniczy Małgorzata O’Shaughnessy, była Dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej Visa.
O udział w projekcie Akademii EKF ubiegać się mogą studenci studiów licencjackich i magisterskich oraz doktoranckich, którzy nie ukończyli 28 lat oraz młodzi absolwenci studiów przy zachowaniu wymienionego wyżej kryterium wiekowego.
Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów wyłonimy osiemdziesięciu, którzy otrzymają bezpłatne zaproszenie do udziału w XII Europejskim Kongresie Finansowym. Ponadto dla członków Akademii EKF zostaną przygotowane dedykowane wydarzenia towarzyszące Kongresowi.
Więcej o Akademii EKF znajduje się pod linkiem: www.efcongress.com/akademia-ekf/
W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, chęci zarekomendowania studentów lub wzięcia udziału w projekcie, a także chęci nawiązania współpracy partnerskiej, do dyspozycji pozostaje zespół Akademii:
Partner Strategiczny Akademii EKF:
Partnerzy Akademii EKF: