Tematem, który w pełni zdominował prace Klubu Odpowiedzialnych Finansów przy EKF w roku 2022 była sytuacja na rynku kredytów mieszkaniowych. Szybki wzrost stóp procentowych, a w konsekwencji rat sprawił, że wielu kredytobiorców znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Prace rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2021. Rok później zostały zaprezentowane najważniejsze rekomendacje dotyczące niezbędnych zmian w organizacji i sposobie działania rynku kredytów mieszkaniowych. W tym czasie Klub brał udział w sześciu dyskusjach panelowych, z których przygotował pięć. Prace nad Raportem – propozycją nowego kształtu rynku kredytów mieszkaniowych objęły ekspertyzę grupową, w której wypowiedziało się ponad 60 ekspertów, trzy duże dyskusje robocze w gronie ekspertów, konsultowanie i publikację Raportu, oraz sformułowanych na jego podstawie rekomendacji. Szczegółowe prace dotyczące wybranych, szczególnie ważnych zagadnień, będą kontynuowane w pierwszym półroczu 2023.

Pobierz plikZOBACZ SPRAWOZDANIE

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie