Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Finansowego odbywa się już 8 edycja Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego. W programie tegorocznej Akademii EKF m.in.

 • debata otwarcia pt. Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie
 • debata oksfordzka nad tezą Polska nigdy nie znajdzie się w czołówce dziesięciu najbardziej innowacyjnych państw świat
 • spotkania z liderami
 • prezentacja opracowanej przez Członków Akademii rekomendacji dot. świadomości i edukacji ekonomicznej młodych Polaków

W ramach tegorocznej edycji otrzymaliśmy 130 rekomendacji studenckich spośród których na podstawie przesłanych esejów wyłonionych zostało 60 członków Akademii EKF 2021. Kandydaci przygotowali teksty na temat wybrany przez siebie z czterech poniższych obszarów zaproponowanych przez ekspertów wspierających Akademię EKF:

 1. Czy i jak konflikt z UE dotyczący praworządności zwiększa szanse długoterminowego wzrostu gospodarczego Polski
 2. Czy doświadczenia związane z okresem pandemii i wdrożone lub upowszechnione w tym czasie rozwiązania wpłyną, a jeśli tak to w jaki sposób, na procesy digitalizacji w kolejnych latach? Co zmieni się w pracy zdalnej, usługach on-line, e-commerce, systemach edukacji i opieki zdrowotnej, kontaktach obywateli i przedsiębiorców z administracją?
 3. Czy pandemia koronawirusa zmieni myślenie o tym co jest ważne w życiu
 4. Zielone inwestycje szansą na przyspieszenie odbudowy gospodarki polskiej po kryzysie związanym z Covid-19

Recenzenci prac ponadto wskazali 40 ich zdaniem najciekawszych, spójnych esejów prezentujących własne przemyślenia podparte nowatorskimi i autorskimi argumentami, które dostały się do ostatniego etapu konkursu. Spośród czterdziestu tekstów jury konkursowe pod przewodnictwem Małgorzaty O’Shaughnessy, byłej Dyrektor zarządzającej regionem Europy Środkowo-Wschodniej Visa, wskazało 5 autorów esejów, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu i tym samym wezmą udział w debacie inauguracyjnej spotkanie Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego. W pracach jury konkursowego udział wzięli również:

 • Piotr Alicki, Prezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej
 • Mariusz Andrzejewski, Kierownik Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Krzysztof Borusowski, Prezes Zarządu BEST S.A.
 • Jakub Kiwior, Dyrektor Zarządzający Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
 • Iwona Kozera, Partner Zarządzający EY Consulting oraz Strategia & Transakcje w Polsce, Zastępca Partnera Zarządzającego EY Consulting w regionie EMEIA
 • Sebastian Skuza, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
 • Mirosław Szreder, Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego

Na podstawie rankingu, do udziału w panelu otwierającym Akademię EKF 2021 pt. Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie, zakwalifikowali się:

 • Kamila Kiełczewska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, autorka eseju ,,Libertariański paternalizm – po co nam architekci decyzji?”
 • Igor Tomecki, Uniwersytet Warszawski, autor eseju ,,Wpływ problemów związanych z praworządnością na długoterminowy wzrost gospodarczy Polski ‒ Polak mądry po szkodzie?”
 • Natan Marczak, Uniwersytet Nowojorski, autor eseju ,,Nihil novi sub solem europaeum – czyli jak polska gospodarka utrzymastatus quo przy konflikcie o praworządność z Unią Europejską”
 • Karol Bałdyga, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, autor eseju ,,Wodór, wiatr i energia słoneczna motorem napędowym Polski w drodze do powrotu na ścieżkę wzrostu po COVID-19”
 • Patrycja Fyda, Politechnika Gdańska, autorka eseju ,,Pandemia a digitalizacja – przeszłość i przyszłość przedsiębiorców”
Ogłoszenie wyników konkursu w którym wyróżnimy jednego zwycięzcę przewidujemy podczas ceremonii otwarcia EKF. Gratulujemy wszystkim finalistom oraz laureatom, jednocześnie zapraszając do udziału w kolejnej edycji Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego.
Publikacja książkowa Akademii EKF dostępna jest pod linkiem:  https://www.efcongress.com/publikacje/ , a jej wersja papierowa dystrybuowana będzie podczas wrześniowego spotkania w Sopocie.Partnerami Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego są: BEST S.A. oraz VISA.

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie