Wspólnie z panelistami postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak bezpieczeństwo AI wpłynie na sektor bankowy. W wewnętrznych dyskusjach często rozróżniamy bezpieczeństwo Ai oraz Ai dla bezpieczeństwa, jesteśmy przekonani, że oba podejścia bankach będą wykorzystywane.

W ostatnim badaniu „EY CEO Outlook Pulse survey” prawie dwie trzecie (65%) CEO wskazuje, że sztuczna inteligencja jest ogromną wartością i szansą, jednak prawie tyle samo twierdzi, że potrzeba więcej uwagi poświęcić zagrożeniom społecznym, etyce i cyberbezpieczeństwu – od cyberataków po dezinformację i deepfakes. W badaniu EY poświęconym wdrażaniu AI przez polskie firmy, ponad 70% ankietowanych odpowiedziało, że wdrożyło już albo jest w trakcie wdrażania rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, a kolejne 22% analizuje takie rozwiązania.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie