Cyberbezpieczeństwo stało się jednym z krytycznych obszarów współczesnego społeczeństwa i gospodarki. Największe wyzwania dla sektora finansowego będą związane m. in. z:
• przeciwdziałaniem przestępstwom popełnianym na szkodę tych instytucji i ich klientów w związku z wykorzystywaniem przez przestępców coraz bardziej wyrafinowanych metod i technologii;
• wdrażaniem nowych regulacji prawnych (rozporządzenie DORA oraz dyrektywa NIS2),
• zarządzaniem nowymi technologiami (rozwojem sztucznej inteligencji oraz działaniami w chmurze).

Cyberbezpieczeństwo to dzisiaj także proces, na który powinniśmy się nauczyć patrzeć z trzech stron: od strony bezpieczeństwa IT, od strony regulacji i od strony organizacyjnej. Stale wzrastająca liczba zagrożeń i regulacji w zakresie cyberbezpieczeństwa stanowi wyzwanie zarówno dla podmiotów nadzorowanych, dostawców technologicznych jak i samych doradców, nie tylko w odniesieniu do konieczności zapewnienia cyfrowej odporności, ale także zgodności regulacyjnej. Wspólne pochylenie się nad wypracowaniem jednolitego podejścia w tym zakresie jest dziś szczególnie istotne.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie