Pandemia zmieniła zachowania klientów i realia prowadzenia biznesu. Banki odpowiadają na tę rewolucję poprzez kolejny skok technologiczny oraz zmianę niektórych elementów modelu biznesowego. Na znaczeniu jeszcze bardziej zyskują innowacje w obszarach takich jak ucyfrowienie procesów wewnętrznych i kanałów komunikacji z klientami, analityka danych czy cyberbezpieczeństwo. W tym kontekście tradycyjne instytucje finansowe oraz fintechy, obserwując zmieniające się oczekiwania konsumentów i otoczenie gospodarcze, muszą dalej inwestować w nowoczesne technologie, biorąc pod uwagę, że „nowa normalność” może przynieść kolejne wyzwania, na które będzie trzeba szybko reagować.

Kluczowe zagadnienia:
• Wpływ COVID na branżę bankową: czy to tylko cyfryzacja procesów, czy już transformacja cyfrowa?
• Czy skokowy rozwój e-commerce na stałe zmieni oczekiwania i zachowania klientów, również w sferze usług finansowych?
• W jaki sposób banki mogą nowe zachowania klientów przekuć w nawyki i je monetyzować? Nowe źródła przychodów dla banków i fintechów.
• Rola sztucznej inteligencję i analityki danych w obszarach takich jak np. dopasowanie modeli scoringowych do aktualnych warunków gospodarczych.
• Większe ucyfrowienie to większe znaczenie cyberbezpieczeństwa. Jak banki mogą przygotować się na cyberzagrożenia i skutecznie chronić swoich klientów?
• Czego tradycyjne banki mogą nauczyć się od najzwinniejszych spośród nowych graczy?

Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy14 - 16 czerwca 2021
Termin alternatywny 13 - 15 września

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie