Tylko do czerwca 2026 mamy czas na dostosowanie polskiego prawa do Dyrektywy Parlamentu Europejskiego nakładającej na duże spółki giełdowe obowiązek wprowadzenia kluczowych zmian w udziale płci niedostatecznie reprezentowanej w organach zarządczych i nadzorczych spółek giełdowych. Czerwiec 2026 to data graniczna, ale myślimy o niej jako punkcie zwrotnym. Już wiemy, że to różnorodne zarządy i rady nadzorcze spółek budują długoterminową przewagę konkurencyjną. Zróżnicowane zespoły to lepsze wyniki finansowe, lepsze zarządzanie ryzykiem i jeszcze większe możliwości operacyjne. Podczas debaty wspólnie przyjrzymy się rozwiązaniom legislacyjnym o zakresie europejskim. Naszym celem jest identyfikacja kluczowych działań, które przyczynią się do skutecznego wdrożenia wymaganych Dyrektywą zmian.

Kluczowe zagadnienia:

  • Przegląd rozwiązań legislacyjnych w Europie. Kręta droga do systemowej zmiany – jak do niej doprowadzić?
  • Identyfikacja kluczowych działań, które przyczynią się do skutecznego wdrożenia wymaganych Dyrektywą procesów dot. wyboru przyszłych dyrektorów i dyrektorek wykonawczych
  • Jako Liderzy i Ambasadorzy zmiany mamy realny wpływ na budowanie partnerstwa w zarządach i radach nadzorczych. Jakimi najlepszymi praktykami możemy się podzielić, aby zainspirować i zaangażować innych w działanie?
  • Jakie inicjatywy, których celem będzie budowanie świadomości społecznej o wadze wprowadzanych regulacji i ich korzystnym wpływie na biznes, powinniśmy podjąć?
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie