Tradycyjnie już, czwarty rok z rzędu, Europejski Kongres Finansowy jest miejscem premiery publikacji Zielone Finanse w Polsce. Pozytywny odbiór w poprzednich latach sprawił, że duet Instytut Odpowiedzialnych Finansów i UNGC Polska, dodatkowo w tym roku w partnerstwie z Polskim Instytutem Ekonomicznym, kontynuuje misję monitorowania i opisywania stanu rozwoju zielonych finansów w Polsce. W tegorocznej publikacji, podobnie jak w latach poprzednich, znalazły się artykuły omawiające zrównoważone, czyli zielone finanse, z różnych perspektyw, ale ujmowane w polskim kontekście. Tym razem więcej miejsca autorzy poświęcili obligacjom powiązanym ze zrównoważonym rozwojem (ang. sustainability-linked bonds), zielonemu finansowaniu projektów związanych z wytwarzaniem energii jądrowej, dynamicznym zmianom regulacyjnym, kwestii walki z greenwashingiem czy analizie wpływu celów i ryzyk klimatycznych na prowadzenie polityki pieniężnej i działalność banku centralnego. Mocno reprezentowany jest głos polskiego sektora finansowego. Dodatkowo przedstawiono polską Platformę Zrównoważonych Finansów. To polskie forum dla działania i dyskusji na rzecz rozwoju rynku kapitałowego w zakresie zrównoważonych finansów.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF 2023
Partner honorowy EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Akademiccy EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Strategiczny Akademii EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Patronat Honorowy Akademii EKF
Partnerzy Akademii EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Strategiczni I Forum Akademii EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy instytucjonalni Akademii EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner medialny Akademii EKF 2023
Partnerzy Instytucjonalni EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni partnerzy medialni EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie