Debata organizowana w ramach Forum Akademickiego EKF.

Debata realizowana w ramach projektu Regionalnej Inicjatywy Doskonałości (RID) pt. Ekonomia w obliczu Nowej Gospodarki
Prezentacja wprowadzająca w formie filmu: wyniki projektu realizowanego w ramach RID pt. Nowe Pokolenie w Nowej Gospodarce

Opis debaty:
Digitalizacja finansów wymusza pozyskiwanie przez społeczeństwo nowych kompetencji lub modyfikację starych. Prowadzone dotychczas badania (również na UEP) wskazują na duże zróżnicowanie w zakresie kompetencji finansowych, informacyjnych/komunikacyjnych i cyfrowych poszczególnych grup społecznych. Szczególnie ważne dla instytucji finansowych są dysproporcje pokoleniowe. Wpływają one zarówno na znajomość nowych technologii i powszechność oraz łatwość posługiwania się nimi, jak i determinują różnice w zakresie statusu majątkowego oraz zgłaszanych przez poszczególne grupy potrzeb finansowych (oszczędnościowych, inwestycyjnych, kredytowych, płatniczych).

W trakcie debaty chcemy zatem podjąć dyskusję dotyczącą poziomu kompetencji cyfrowych, finansowych i komunikacyjnych „młodych” oraz „starych” w kontekście korzystania z tradycyjnych i cyfrowych usług (produktów) finansowych. Spróbujemy także ocenić możliwości ograniczania luk edukacyjnych w tym zakresie, będących podstawą wykluczenia cyfrowo-finansowego.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie