Europa Środkowa i Wschodnia (CEE) to w ostatnich 3 dekadach dynamicznie rozwijający się region, w którym mieszka 140 mln osób z PKB ponad 2 bilionów USD. Poziom produktywności i realnej siły nabywczej nadal pozostaje o około 25% poniżej średniej UE. Pracownicy posiadają bardzo wysokie i uznawane na całym świecie kwalifikacje techniczne. Niemniej kraje tej części Europy są nadal na niskim poziomie innowacyjności oraz brakuje globalnych marek, w tym zwłaszcza w nowoczesnych sektorów gospodarki. Skala rynku kapitałowego, liczba spółek i transakcji jest także ograniczona. Czy region CEE ma szanse wsiąść udział aktywny udział w obecnej rewolucji technologicznej i być dynamicznym rynkiem inwestycyjnym?

Podczas dyskusji z doskonałymi ekspertami omówimy następujące zagadnienia:

  • Jak wyglądają aktualne trendy na rynku venture capital i private equity?
  • Jakie są najciekawsze transakcje w sektorze nowych technologii?
  • Główne tezy inwestycyjne regionu CEE?
  • Jak ryzyko geopolityczne, w tym wojna na Ukrainie wpływa na przepływy i koszt kapitału? Czy Polska może powtórzyć sukces rozwoju branż nowych technologii Korei Południowej i Izraela?
  • Czy banki potrafią finansować branże nowych technologii?
  • Jak wygląda rozwój finansowania fuzji i przejęć?
  • Czy perspektywa spadku stóp procentowych się oddala i jak środowisko podwyższonego kosztu kapitału wpływa na inwestycje i finansowania M&A?
  • Jak finansować rozwój innowacyjnych firm – fundusze, business angels, inwestorzy strategiczny, czy rynek publiczny?
  • Czy region ma długoterminowy kapitał i jaką rolę odgrywa sektor ubezpieczeń i funduszy emerytalnych?
  • Jak z perspektywy spółek wygląda dostępność finansowania?
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie