Kluczowe zagadnienia:

  • Jakie wyzwania polityczne stoją na drodze do wypracowania kompleksowego traktatu polsko-ukraińskiego w partnerstwie na rzecz odbudowy Ukrainy?
  • Jakie są najpilniejsze problemy, z którymi borykają się obecnie obywatele Ukrainy w Polsce, a które nie zostały jeszcze rozwiązane? Jakie są najpilniejsze potrzeby współpracy rządowej, aby ułatwić życie tym ludziom w dającej się przewidzieć przyszłości?
  • Co Warszawa i Kijów mogą zrobić, aby z obecności stałej mniejszości ukraińskiej w Polsce uczynić atut w naszych stosunkach dwustronnych?
  • Jak Polska i Ukraina powinny podchodzić do polityki historycznej aby zneutralizować potencjalne źródła konfliktu i uczynić ze wspólnej historii polityczny kapitał?
  • Czy Zachód posunie się do konfiskaty zamrożonych rosyjskich aktywów o wartości 300 miliardów dolarów, aby wypłacić je Ukrainie jako reparacje? Jakie są argumenty za i przeciw takiemu posunięciu?
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie