10.30 – 11.00 Edukacja projektowo-startupowa w liceach i na uczelniach – debata nad rekomendacją przygotowaną w oparciu o wnioski z najlepszych krajowych i zagranicznych praktyk.

Czy wiesz, że 53% polskich nastolatków marzy o rozpoczęciu własnego biznesu, lecz nie wie, od czego zacząć? Według Econverse edukacja projektowo-startup’owa to klucz do przyszłego wzrostu gospodarczego. W panelu omawiamy rekomendację przygotowaną w oparciu o najskuteczniejsze praktyki z Polski i zagranicy. Jakie korzyści przynosi edukacja startup’owa? Czym są umiejętności przyszłości, nauczanie zintegrowane oraz jakich zmian w systemie edukacji będzie wymagać sztuczna inteligencja? Rozważamy również korzyści płynące z nauki metodą projektów, m.in. rozwijanie myślenia problemowego, współpracy i komunikacji oraz podejścia Design Thinking. Uwzględniając różnice pokoleniowe w postrzeganiu roli edukacji, zastanawiamy się, które zagraniczne praktyki sprawdziłyby się w Polsce, i jak integracja różnych programów nauczania, projektów społecznych, a także szkoleń i edukacji zawodowej, może przyczynić się do stworzenia edukacji przyszłości.

Gospodarz: Akademia EKF we współpracy z ECONVERSE i Polska Bezgotówkowa

11.00 – 11.30 Potencjał Polskiego Soft Power

Według światowego rankingu Brand Finance, Polska zajmuje 22 miejsce pod względem narodowej marki. Nasz kraj wyprzedziły Brazylia, Meksyk, oraz Irlandia. Jak Polska może budować silny brand narodowy? Fryderyk Chopin, Robert Lewandowski, pierogi – które aspekty naszej kultury warto promować? W jaki sposób Polska może przekuwać swoją kulturę w inwestycje? Co młode pokolenie może zrobić dla poprawy wizerunku naszego kraju? Jak należy integrować różnice generacyjne w postrzeganiu soft power

Gospodarz: Club Alpbach Poland

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie