12.00 – 12.30 Rynek pracy i zarządzanie talentami w czasach kryzysu
Kluczowe zagadnienia:
- Kryzys – Dlaczego to, co aktualnie dzieje się na rynku nazywamy kryzysem? Co zmieniło się w okresie ostatniego roku, dwóch w odniesieniu do osób poszukujących pracy i pracodawców?
- Przyczyny aktualnego stanu rzeczy – Co spowodowało obecną zmianę rynkową i jak popytowa oraz podażowa strona może lub powinna się do niej dostosować?
- Samorozwój & nauka – Człowiek uczy się całe życie. Problematyczne nie jest jednak odpowiedzenie “czy”, lecz jak, kiedy, czego i gdzie się uczyć. Jakie cechy i umiejętności zyskują na znaczeniu w dobie aktualnego kryzysu okraszonego zdumiewająco szybkim rozwojem technologii? Jakich uniwersalnych umiejętności pracodawcy poszukują u kandydatów do pracy? Czym cechują się osoby, które przedstawiciele Just Join IT oraz EY uważają za najlepszych pracowników w swoich firmach?
- Różnice pokoleniowe w środowisku pracy – Jak w czasie kryzysu zachowują się w trakcie rekrutacji przedstawiciele różnych generacji? Czy widać różnice międzypokoleniowe? Czy któreś z zachowań jest obiektywnie lepsze w aktualnym czasie?
- Umiejętności – Czy idziemy w kierunku zatrudniania na podstawie “umiejętności miękkich”, czy jednak to te “twarde” w trakcie kryzysu wiodą prym i są najskuteczniejsze? Czy w czasach kryzysu lepiej zatrudnienie pod kątem potencjału, czy doświadczenia?
- Tryb pracy – Praca zdalna, hybryda, czy biuro? Jeśli hybryda, to czy pracownik powinien stawić się w biurze w wyznaczonym, czy dowolnym dniu? Co na ten temat uważają przedstawiciele Just Join IT oraz EY? Czy zdanie uczestników panelu jakkolwiek zmieniło się na przestrzeni ostatniego roku/półtora?
- AI – Czy AI pogłębia kryzys odczuwalny także i na rynku pracy? Czy wręcz przeciwnie i poprawia sytuację?
Opiekunowie merytoryczni: Akademia EKF we współpracy z Just Join IT
12.30 – 13.00 Sztuczna inteligencja, a porządek społeczny – technologiczne wojny o postęp
Interakcja na linii sztuczna inteligencja a człowiek/społeczeństwo. Poruszymy tematy nierówności, wykluczenia cyfrowego i zastanowimy się nad rozwiązaniami, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo tego, że wpływ AI na ład społeczny będzie netto pozytywny.
Gospodarz: Akademia EKF we współpracy z Fundacją PFR