12.00 – 12.30 Rynek pracy i zarządzanie talentami w czasach kryzysu

Kluczowe zagadnienia:

  1. Kryzys – Dlaczego to, co aktualnie dzieje się na rynku nazywamy kryzysem? Co zmieniło się w okresie ostatniego roku, dwóch w odniesieniu do osób poszukujących pracy i pracodawców?
  2. Przyczyny aktualnego stanu rzeczy – Co spowodowało obecną zmianę rynkową i jak popytowa oraz podażowa strona może lub powinna się do niej dostosować?
  3. Samorozwój & nauka – Człowiek uczy się całe życie. Problematyczne nie jest jednak odpowiedzenie “czy”, lecz jak, kiedy, czego i gdzie się uczyć. Jakie cechy i umiejętności zyskują na znaczeniu w dobie aktualnego kryzysu okraszonego zdumiewająco szybkim rozwojem technologii? Jakich uniwersalnych umiejętności pracodawcy poszukują u kandydatów do pracy? Czym cechują się osoby, które przedstawiciele Just Join IT oraz EY uważają za najlepszych pracowników w swoich firmach?
  4. Różnice pokoleniowe w środowisku pracy – Jak w czasie kryzysu zachowują się w trakcie rekrutacji przedstawiciele różnych generacji? Czy widać różnice międzypokoleniowe? Czy któreś z zachowań jest obiektywnie lepsze w aktualnym czasie?
  5. Umiejętności – Czy idziemy w kierunku zatrudniania na podstawie “umiejętności miękkich”, czy jednak to te “twarde” w trakcie kryzysu wiodą prym i są najskuteczniejsze? Czy w czasach kryzysu lepiej zatrudnienie pod kątem potencjału, czy doświadczenia?
  6. Tryb pracy – Praca zdalna, hybryda, czy biuro? Jeśli hybryda, to czy pracownik powinien stawić się w biurze w wyznaczonym, czy dowolnym dniu? Co na ten temat uważają przedstawiciele Just Join IT oraz EY? Czy zdanie uczestników panelu jakkolwiek zmieniło się na przestrzeni ostatniego roku/półtora?
  7. AI – Czy AI pogłębia kryzys odczuwalny także i na rynku pracy? Czy wręcz przeciwnie i poprawia sytuację?

Opiekunowie merytoryczni: Akademia EKF we współpracy z Just Join IT

12.30 – 13.00 Sztuczna inteligencja, a porządek społeczny – technologiczne wojny o postęp

Interakcja na linii sztuczna inteligencja a człowiek/społeczeństwo. Poruszymy tematy nierówności, wykluczenia cyfrowego i zastanowimy się nad rozwiązaniami, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo tego, że wpływ AI na ład społeczny będzie netto pozytywny.

Gospodarz: Akademia EKF we współpracy z Fundacją PFR

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie