Pandemia koronawirusa wywołała wstrząs w całej gospodarce. Ograniczenia wynikające z konieczności zachowania społecznej izolacji wymagały szybkiej transformacji i poszukiwania rozwiązań, pozwalających na automatyzację procesów oraz w pełni zdalne świadczenie usług.
Coraz licznej pojawiają się pytania, czy tak szybkie tempo przemian będzie możliwe do utrzymania w dłuższej perspektywie, także w kontekście pogarszającej się sytuacji gospodarczej. Pytanie to jest szczególnie istotne w zderzeniu z rozbudzonymi oczekiwaniami konsumentów, pacjentów, przedsiębiorców. Systematycznie rosnąca popularność e-usług, a także liczba Polaków, którzy preferują rozwiązania zdalne, wiążą się ze zmieniającymi się potrzebami, dotyczącymi stylu życia i modelu pracy.
W trakcie debaty będziemy z zaproszonymi gośćmi rozmawiać o rekomendacjach co do najlepszych praktyk opartych na własnych doświadczeniach z ostatnich miesięcy oraz podejmiemy próbę projektowania przyszłości, także w kontekście nowych metod pozyskiwania klientów i sprawnego reagowania na ich potrzeby, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Kluczowe zagadnienia:
- Na naszych oczach błyskawicznie zmienia się świat, transformują się zwyczaje i oczekiwania konsumentów. Już wcześniej widoczne procesy – związane z cyfryzacją, upowszechnieniem e-usług i płatności bezgotówkowych – pandemia mocno uwypukliła i przyspieszyła. Gdzie jesteśmy teraz?
- Rozwój technologii daje nam coraz więcej możliwości i pozwala szybko reagować na nowe wyzwania. W konkurowaniu o rynek i lojalność klientów, wygrywają ci, którzy są dobrze przygotowani i reagują sprawnie – czego powinniśmy się od nich nauczyć?
- Gospodarka cyfrowa wymaga zrównoważenia w każdym możliwym aspekcie: równego tempa zmian w sektorze prywatnym i publicznym, szerokiego dostępu do usług i narzędzi, konsekwentnego rozwijania kompetencji cyfrowych, zapewnienia cyberbezpieczeństwa. Jak sobie z tym radzimy i co należy poprawić?