ESG – ang. Environment (Środowisko), Social Responsibility (Odpowiedzialność Społeczna), Corporate Governance (Ład Korporacyjny) to obszary o strategicznym znaczeniu dla biznesu i naszej planety.

Organizacje nie posiadające czytelnej strategii ESG mogą mieć wkrótce trudniejszy dostęp do inwestorów, źródeł finansowania oraz zleceń od globalnych koncernów. Konsumenci i potencjalni pracownicy zwracają coraz większą uwagę na to w jaki sposób firmy dbają o środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny.

Jedno z największych wyzwań związanych z ESG dotyczy danych: ciągła ewolucja standardów i dobrowolność raportowania, rozproszone, często fragmentaryczne i niekompletne dane wymagające ręcznego przetwarzania, brak danych historycznych oraz algorytmów i modeli analitycznych do ich analizy, wymagają zastosowania innowacyjnych technologii – m.in. Artificial Intelligence, Advanced Analytics, Machine Learning, Cognitive services, IoT oraz Cloud computing.

Instytucje finansowe – banki, firmy inwestycyjne, ubezpieczeniowe – mają kluczową rolę w ekosystemie ESG, a innowacje technologiczne, od automatycznej klasyfikacji aktywów jako „Green” lub „Brown”, po modele predykcyjne dla oceny ryzyka katastrof naturalnych są katalizatorem pozytywnych zmian mających wpływ na naszą planetę, na środowisko i społeczeństwo.

Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy14 - 16 czerwca 2021
Termin alternatywny 13 - 15 września

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie