W jaki sposób zapewnić systemowe wsparcie uchodźcom, przebywającym w Polsce? Jak powinna wyglądać polityka państwa polskiego wobec uchodźców? Jaki model współpracy pomiędzy administracją rządową, samorządem terytorialnym i partnerami społecznymi sprawdziłby się najlepiej? Które rozwiązania i doświadczenia innych państw europejskich można przenieść na nasz grunt?

Agresja Rosji na Ukrainę wywołała kryzys i napływ uchodźców o skali bezprecedensowej w powojennej historii Europy. Główny ciężar tego kryzysu humanitarnego spoczął na Polsce. Konsekwencje wojny w Ukrainie dotkną właściwie wszystkich dziedzin życia politycznego, gospodarczego i społecznego. Opanowanie tej sytuacji wymaga więc działań w wielu wymiarach i w różnych perspektywach czasowych.

Integracja jest procesem społecznym. Przede wszystkim oznacza sposób adaptacji do społeczeństwa gospodarzy, w połączeniu z dążeniem do zachowania odrębności i tożsamości kulturowej uchodźców. To „wrastanie” w nową społeczność powinno odbywać się w sposób scalający – tak aby rozszerzony system w dalszym ciągu funkcjonował harmonijnie i skutecznie.

Zapraszamy na debatę ekspertów, w której zarysowane zostaną kluczowe wyzwania dotyczące procesów integracyjnych, z którymi mierzą się samorządy.
Podczas debaty przedstawione zostaną sprawdzone metody działań integracyjnych, zastosowane w innych krajach.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie