Sektor bankowy i finansowy znajdują się w centrum cyfrowej rewolucji. Pojawiające się technologie mogą dać ogromne możliwości stymulowania wzrostu i zdobywania nowych rynków, a także wprowadzania przełomowych nowych produktów i usług. Wśród rzeczy, które hamują banki są stare usługi bankowe. Pojawia się pytanie: jak wprowadzać innowacje w środowisku, w którym core banking ma często ponad 15 lat? Jednym z rozwiązań może być migracja do chmury, ale czy jest to jedyna opcja dla wszystkich, święty Graal dla branży, czy też istnieją inne sposoby na innowacje?

Rozpoczniemy naszą debatę od fascynującego studium przypadku Starling Banku, który narodził się w chmurze i osiągnął niezwykły sukces w Wielkiej Brytanii. Jednak czy da się powtórzyć ten sukces w już istniejącym banku? Zobaczmy jakie rozwiązanie core bankingowe proponuje Starling w modelu Software-as-a-Service (SaaS) i jego potencjalne korzyści dla banków na innych rynkach.

Kluczowe zagadnienia:

  • Jakie są opcje dla banków szukających innowacji w zakresie doświadczeń klientów i operacji back office, aby nadążyć za tempem zmian?
  • Migracja czy tworzenie nowej jednostki core bankingowej? Co jest łatwiejsze dla istniejących banków?
  • Korzystanie z gotowych rozwiązań czy tworzenie własnego produktu?
  • Jak wdrożyć każde nowoczesne rozwiązanie chmurowe będąc w zgodzie z łańcuchem outsourcingu i innymi regulacjami prawnymi?
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie