Prowadzony przez KPMG panel składać się będzie z dwóch części:

 • Przedstawienia wniosków i rekomendacji z raportu „Perspektywy rozwoju rynku zielonych obligacji w Polsce”, w szczególności w kontekście aktualnych trendów rynkowych, zmian regulacyjnych dla sektora finansowego (Europejski Standard Zielonych Obligacji, wskaźniki GAR i BTAR) oraz możliwych narzędzi wspierających finansowanie transformacji gospodarki w kierunku niskoemisyjnym
 • Dyskusja z przedstawicielami Ministerstwa Finansów oraz sektora finansowego w zakresie:
  – Jak kwestie zrównoważonego finansowania uwzględniane są w strategiach biznesowych i ofercie produktowej banków?
  – Jaki wpływ na strukturę portfela aktywów banków będzie miało wdrożenie wymogów Taksonomii UE oraz ujawnienia dotyczące emisyjności inwestycji i portfeli kredytowych?
  – Jak skutecznie spopularyzować zielone instrumenty na rynku polskim?
  – Jakie są obecnie główne wyzwania związane z emitowaniem zrównoważonych instrumentów finansowych na rynku polskim?
  – Jakie korzyści dla emitentów i inwestorów może przynieść unijny standard zielonych obligacji oraz wdrożenie Taksonomii UE?
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie