Premiera wywiadu – rzeki  JKB. Jan Krzysztof Bielecki, odbyła się 23 marca 2024 roku w gdańskim Ratuszu Staromiejskim.

10 czerwca Europejski Kongres Finansowy zaprasza na rozmowę między bohaterem książki i jej autorem – Maciejem Głogowskim.

 

Fragment z książki:

Maciej Głogowski:
Czy jest coś, co by pan powtórzył, zrobił jeszcze raz? Solidarność? Pracę w spółdzielni Doradca, w rządzie, a może Bank Pekao SA? 

Jan Krzysztof Bielecki:
Tylko człowiek pełen pychy i oderwany od rzeczywistości może powiedzieć, że drugi raz zrobiłby coś tak samo. Każdą rolę można zagrać lepiej, a szczególnie po czasie widać, jakie błędy się popełniło. Dlatego nie ma co wracać do przeszłości, bo każda rola, którą przyszło mi odgrywać, była w określonym kontekście. (…) W moim przypadku, ilekroć coś planowałem lub planowała to moja rodzina, to się nigdy nie sprawdzało. Bo życie przynosiło mi szansę wykraczającą poza dotychczasowe wyobrażenie. I niech tak pozostanie.

 

Źródło: M. Głogowski, JKB Jan Krzysztof Bielecki, Wydawnictwo REGION Jarosław Ellwart, Gdynia 2024, s. 185-186 

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie