Dobrze funkcjonujące ciała zarządcze w spółkach to dobrze funkcjonujące spółki, lepsze wyniki finansowe, optymalizacja ryzyka i większe możliwości operacyjne. Cel, do którego bez wyjątku wszystkie organizacje zmierzają. Dlaczego zatem ignorujemy jeden z istotniejszych czynników wpływających na efektywność działania firm i organizacji biznesowych? Dlaczego wciąż nie wdrożyliśmy skutecznych procesów zwiększających obecność kobiet w zarządach i radach nadzorczych spółek.

Raport .Fundacji Liderek Biznesu analizuje procentową obecność pań w strukturach zarządczych firm notowanych na GPW na przestrzeni lat 2017 – 2022. Wyniki są alarmujące. Podczas debaty omówione i zaprezentowane zostaną dane z raportu. Jest to punkt wyjścia do ustalenia kierunków przyszłych działań operacyjnych.

Kluczowe zagadnienia:

  • Analiza przyczyn obecnej sytuacji.
  • Co oznacza dyrektywa „Women on Boards” dla polskich spółek? Czy zdążą się przygotować?
  • Jak zarządzić ryzykami związanymi z dyrektywą? Czy grożą nam “puste” stanowiska zarządcze/”diversitywashing”?
  • Obecność kobiet w zarządach i radach nadzorczych to korzyść dla wszystkich. Co zrobić, aby mężczyźni zaczęli wspierać kobiety na zarządczych stanowiskach?
  • Jak doprowadzić do systemowej zmiany. Mapa drogowa.
  • Ewolucja w myśleniu. Jakich narzędzi potrzebujemy? Czy mentoring biznesowy jest tu kluczem?
  • Jesteśmy ambasadorami zmiany. Jak edukować wewnątrz i na zewnątrz naszych organizacji.
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie