Debata o wyzwaniach wynikających z aktualnych napięć geopolitycznych nabiera szczególnego znaczenia dla polskiego sektora bankowego. Uczestnicy debaty omówią, jak zmieniający się krajobraz polityczny wpływa na makroekonomię i jakie ryzyka niesie to dla bankowości. Polska, znajdująca się bardzo blisko kluczowego dla Europy konfliktu i będąca częścią globalnego systemu finansowego, musi mierzyć się z konsekwencjami międzynarodowych zawirowań, sankcji, a także zmian w polityce handlowej, które mogą wpływać bezpośrednio na sektor bankowy.

Dyskusja rozpocznie się od omówienia otoczenia makroekonomicznego i kluczowych rodzajów ryzyka jakie dotykają sektora bankowego. Uwzględniając wyzwania geopolityczne prelegenci podzielą się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak czynniki te wpływają na działalność bankową, w tym na zarządzanie ryzykiem. Banki muszą być przygotowane na potencjalne wstrząsy ekonomiczne i polityczne, które mogą wpłynąć na ich stabilność i rentowność.

Podczas debaty poruszone zostaną również kwestie przyszłości sektora w kontekście geopolityki. Prezesi banków będą zastanawiać się, czy wpływ geopolityki na sektor bankowy będzie rósł czy malał, co ma kluczowe znaczenie dla planowania strategicznego i długoterminowej stabilności finansowej.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie