Banki zderzają się z nowymi wyzwaniami ze strony klientów, konkurencji i wewnętrznego środowiska, aby stać się bardziej klientocentryczne, lepiej integrować się w szerszym ekosystemie oraz stale optymalizować operacje, żeby były lepsze, szybsze, a także tańsze.

W konsekwencji, banki angażują coraz więcej czasu i środków na zmodernizowanie czy udoskonalanie swoich technologii, a przez to zwiększają popyt na inżynierów cyfrowych, którzy będą w stanie wdrożyć powyższe zmiany. Jednak dostępność doświadczonych ekspertów jest ograniczona zarówno na rynku polskim jak i globalnym. W efekcie, firmy poszukują innych rozwiązań, aby zaadresować ten problem.

Odpowiedzi można szukać w szeroko pojętej automatyzacji, czy też hiper-automatyzacji, a także w systemach low-code & no-code’owych. Zostały one stworzone z myślą o „demokratyzacji” technologii i otwarcia możliwości w zakresie samodzielnej konfiguracji systemów przez osoby nieposiadające technicznych kompetencji.

Oczywiście mogą pojawić się pewne rozbieżności między teorią a praktyką. Dlatego eksperci EY Polska i ich goście zapraszają do dyskusji nt. systemów low-code & no-code. Podejmą próbę weryfikacji czy jest to kolejny marketingowy „buzzword”, czy też realny pomysł na transformowanie banków bez angażowania cyfrowych inżynierów.

Podczas panelu i debaty pojawią się następujące kwestie:
1. Macro i micro trendy technologiczne
2. Zdemaskowanie żargonu, czyli co rzeczywiście kryje się w aplikacjach low-code & no-code
3. Chwyt sprzedażowy a rzeczywistość – jakie są realne benefity rozwiązań low-code & no-code
4. „Demokratyzacja” technologii vs. ryzyka związane z decentralizacja funkcji IT – na jakie kwestie należy zwracać uwagę przy wyborze rozwiązań low-code & no-code
5. Jakie jest podejście rynku polskiego, europejskiego i globalnego do inwestycji w powyższe systemy?
6. Low-code & no-code z perspektywy CEO, COO, CFO, CTO oraz CIO

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie