•  Banking Industry Cloud – czyli kolejna faza transformacji chmurowej
 •  Obszary banku są najbardziej wdzięczne do wdrażania innowacji:
  – Detal Front Office: kanały / obsługa klienta, segmentacja i personalizacja klientów
  – Detal Back Office: procesy klienckie (np. hipoteka)
  – Bankowość korporacyjna: automatyzacja obsługi B2B
  – KYC / AML
  – Procesy wewnętrzne (backoffice): RPA
 •  Cloud Innovation HUB – zapraszamy dostawców do kreowania innowacyjnych usług
 • PaaS – usługi “konfigurowane” bezpośrednio na chmurze
 •  Chmura to transformacja technologiczna, ale przede wszystkim to transformacja biznesowa
 •  Jak transformować – strategia „Cloud First” czy wprowadzanie takich rozwiązania stopniowo?
 •  Czy szybkie wdrożenia i głęboka transformacja muszą iść w parze?

Informacje o raporcie “Biznes w chmurze”:
Chmura obliczeniowa bez wątpienia będzie miała ogromny wpływ na to, w jaki sposób organizacje przechowują swoje dane, jak wykorzystują infrastrukturę, jak korzystają z oprogramowania dla przedsiębiorstw, platform programistycznych, analizują dane, wdrażają sztuczną inteligencję, a także inne nowe technologie. Przyjęcie odpowiedniej strategii transformacji chmurowej może zadecydować o realizacji pełni korzyści płynących z innowacji stosowanych zarówno w produktach i usługach dla klientów, jaki i w nowych sposobach współpracy pomiędzy pracownikami firmy. Aby sprawdzić co na ten temat uważa biznes w Polsce – jaka jest dojrzałość chmurowa rodzimych organizacji, gdzie leżą główne wyzwania, a jakie korzyści już udało się osiągnąć – zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie polskiej edycji globalnego chmurowego badania PwC. Do udziału w nim zaprosiliśmy osoby zarządzające, odpowiedzialne za prowadzenie biznesu i stosowaną technologię. Zadaliśmy im pytania na temat ich oczekiwań, podejścia do strategii transformacji cyfrowej oraz stosowania rozwiązań chmurowych. Wnioski na podstawie otrzymanych odpowiedzi zebraliśmy w raporcie “Biznes w chmurze”.
Badanie zostało przeprowadzone w lutym 2022 r.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie