W wyniku globalizacji zmieniają się kierunki ekspansji polskich firm – sięgają one coraz dalej w poszukiwaniu partnerów biznesowych i klientów. Nasz kraj coraz mocniej przyciąga międzynarodowych ekspertów, a konsumenci przenoszą swoje cyfrowe i mobilne przyzwyczajenia na kolejne obszary życia.  Zmiany te wpływają nie tylko na częstotliwość, z jaką firmy i ludzie chcieliby przesyłać pieniądze, lecz także na szybkość, z jaką chcieliby to robić. Nierzadko natrafiają oni jednak na wyzwania związane z czasem niezbędnym na realizację przelewu, opłatami czy intuicyjnością obecnych rozwiązań.

Odpowiedź na potrzeby firm i konsumentów jest kluczowa dla zdobycia ich lojalność i zaangażowania. Oczekiwaniom sprostają tylko organizacje, które szybko przystosują się do istniejących oraz nadchodzących wyzwań.

Kluczowe zagadnienia debaty:

  • Współczesna mapa globalnych przepływów pieniężnych i miejsce, które zajmuje na niej nasz region.
  • Jak dostosować obecne rozwiązania technologiczne do potrzeb zmieniającego się świata, a w szczególności do oczekiwań młodych pokoleń.
  • Wpływ migracji spoza Unii Europejskiej do naszego regionu i zapotrzebowanie na nowe przepływy pieniężne – co to oznacza dla instytucji finansowych?
  • Potrzeba konsumeryzacji rozwiązań dla firm, w tym płatności B2B i sprawienia, by były one tak samo łatwe w obsłudze, bezpieczne i intuicyjne, jak w życiu prywatnym.
  • Jak przygotować się na zmiany i jak przekuć nowe wyzwania w sukces polskich banków, instytucji finansowych i firm.
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie