W wyniku globalizacji zmieniają się kierunki ekspansji polskich firm – sięgają one coraz dalej w poszukiwaniu partnerów biznesowych i klientów. Nasz kraj coraz mocniej przyciąga międzynarodowych ekspertów, a konsumenci przenoszą swoje cyfrowe i mobilne przyzwyczajenia na kolejne obszary życia.  Zmiany te wpływają nie tylko na częstotliwość, z jaką firmy i ludzie chcieliby przesyłać pieniądze, lecz także na szybkość, z jaką chcieliby to robić. Nierzadko natrafiają oni jednak na wyzwania związane z czasem niezbędnym na realizację przelewu, opłatami czy intuicyjnością obecnych rozwiązań.

Odpowiedź na potrzeby firm i konsumentów jest kluczowa dla zdobycia ich lojalność i zaangażowania. Oczekiwaniom sprostają tylko organizacje, które szybko przystosują się do istniejących oraz nadchodzących wyzwań.

Kluczowe zagadnienia debaty:

  • Współczesna mapa globalnych przepływów pieniężnych i miejsce, które zajmuje na niej nasz region.
  • Jak dostosować obecne rozwiązania technologiczne do potrzeb zmieniającego się świata, a w szczególności do oczekiwań młodych pokoleń.
  • Wpływ migracji spoza Unii Europejskiej do naszego regionu i zapotrzebowanie na nowe przepływy pieniężne – co to oznacza dla instytucji finansowych?
  • Potrzeba konsumeryzacji rozwiązań dla firm, w tym płatności B2B i sprawienia, by były one tak samo łatwe w obsłudze, bezpieczne i intuicyjne, jak w życiu prywatnym.
  • Jak przygotować się na zmiany i jak przekuć nowe wyzwania w sukces polskich banków, instytucji finansowych i firm.
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie