Postępująca cyfryzacja gospodarki przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie na pracowników IT. W sposób szczególny widoczne jest to w sektorze finansowym, gdzie postęp technologiczny ostatnich lat sprawia, że wysoko wykwalifikowani pracownicy IT są jednym z kluczowych czynników sukcesu i budowy przewagi konkurencyjnej. Decydujące znaczenie ma tutaj krajowy rynek talentów, z którego zasobów czerpać mogą instytucje finansowe. Rynek, który poprzez wysoką jakość kształcenia, realizowaną w oparciu o współpracę sektora bankowego i uczelni, będzie przyczyniał się do budowania kompetencji koniecznych nie tylko obecnie, ale i w przyszłości. Rynek, który w połączeniu z efektywnymi działaniami przyciągającymi i utrzymującymi inżynierów w krajowych sektorach gospodarki, a także wykorzystaniem szans płynących ze zwiększonej skali imigracji umożliwi powstanie Polskiej Doliny Inżynierów i Technologii.

Debata stanowi kontynuację tematyki podjętej podczas tegorocznej Konferencji „IT w instytucjach finansowych”, która odbyła się w dniach 23-24 marca 2023 r. w Bronisławowie.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie