Polska w rankingu innowacyjności Komisji Europejskiej (European Innovvation Scoreboard) zajmuje czwarte miejsce od końca. W zestawieniu branych pod uwagę jest 27 państw Unii, a na przestrzeni lat o wiele szybciej w rankingu awansowały takie kraje jak Litwa, Malta, Portugalia. Polskę przegoniła również także Łotwa. Komisja Europejska dzieli kraje na cztery kategorie: liderów innowacji, silnych innowatorów, umiarkowanych innowatorów i skromnych innowatorów. Polska znajduje się w tej trzeciej grupie, która oznacza wynik pomiędzy 50 proc. a 95 proc. średniej unijnej, jeśli chodzi o wydajność systemu innowacji.

Na tle krajów europejskich Polska traci do liderów innowacyjności mimo podniesienia wydajności ekosystemu innowacji głównie poprzez poprawę środowiska prawnego przyjaznego innowacjom. Czy jest więc szansa, że w kolejnych latach lub dekadzie Polska stanie się jednym z najbardziej innowacyjnych państw świata?

O barierach w osiągnięciu tego celu, lukach w rozwoju innowacyjnej gospodarki oraz wysokiej konkurencyjności i tempa rozwoju innowacji w innych krajach przekonywać będą zwolennicy tezy, że Polska nigdy nie znajdzie się wśród 10 najbardziej innowacyjnych Państw świata.

O wyzwaniach, możliwościach, szansach i celach dla budowania innowacyjnej polski przekonywać będzie zespół przeciwników tezy. Czy uda im się przekonać publiczność i zbudować optymistyczną perspektywę Polski innowacyjnej?

Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny:
Patronat honorowy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Medialni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy6 - 8 czerwca 2022

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie