Europejski Zielony Ład zakłada, że Unia Europejska będzie zeroemisyjna w roku 2050.

To będzie również wielkie wyzwanie dla wysokoemisyjnych sektorów, przedsiębiorstw, finansujących ich instytucji bankowych, regionów i krajów. Dotyczy to nie tylko energetyki, transportu, czy przemysłu materiałów budowlanych. Europejski Zielony Ład ukształtuje na nowo naszą gospodarkę, sposób funkcjonowania firm (np. w oparciu o zasady GOZ) i całych sektorów, a przede wszystkim doprowadzi do zmiany zachowania mieszkańców Europy występujących w różnych rolach społecznych i reprezentujących różne preferencje konsumenckie.

Polityka gospodarcza powinna opierać się na racjonalnych przesłankach, aby przyjęte cele polityk publicznych realizować po możliwie niskim koszcie. Debata przedstawi najważniejsze wnioski wynikające ze specjalistycznych analiz dotyczących sprawczości mechanizmów dotychczasowej polityki klimatycznej. Podejmie również problem, w jaki sposób koszty środowiskowe i klimatyczne mogą i powinny być uwzględnione w końcowych cenach towarów i usług, aby efekt ekonomiczny podejmowanych działań prowadzących do zeroemisyjności był racjonalny. Debata przedstawi również jak zmieniają się finanse w Polsce, czy i jak szybko pojawiają się nowe zielone produkty finansowe, jak rynek finansowy odpowiada na wyzwania związane z polityką klimatyczną.

Podczas debaty zostaną zaprezentowane:

  • Monografia Polityka klimatyczna i jej realizacja w pierwszej połowie XXI wieku, pod red. nauk. Jerzego Gajewskiego i Wojciecha Paprockiego
  • Zielone Obligacje w Polsce – przewodnik dla emitenta, autorstwa Macieja Grabowskiego i Ludwika Koteckiego
Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny:
Patronat honorowy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Medialni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres FinansowyEKF Online: 14 czerwca 2021
EKF Sopot: 13 - 15 września 2021

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie