Podstawowym celem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego jest działanie na rzecz stabilności krajowego systemu finansowego, gwarantowanie depozytów, ale także przeprowadzanie przymusowej restrukturyzacji instytucji finansowych zagrożonych bankructwem. Swego rodzaju testem dla polskich instytucji odpowiedzialnych za zagwarantowanie stabilności tego systemu, był w ostatnim czasie proces ratowania Getin Noble Bank.

Jakie wnioski dla sektora płyną z resolution GNB? Jak dużym wyzwaniem, wymagającym kooperacji instytucji państwowych i podmiotów komercyjnych, było ratowanie stabilności polskiego systemu finansowego? Czy wprowadzenie do naszego porządku prawnego tego rodzaju rozwiązań w zakresie resolution jest skuteczne? I wreszcie, co jeszcze czeka upadłe banki oraz ich klientów, a także polski system finansowy?

W gronie przedstawicieli najważniejszych instytucji biorących udział w przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Bank oraz na rok po zakończeniu najbardziej złożonego resolution w Unii Europejskiej, porozmawiamy o największych wyzwaniach związanych z tym procesem, szczególnej roli organów nadzoru, ale również obawach oraz przyszłości w zakresie wyznaczania standardów dla tego rodzaju procesów w Europie oraz brania przykładu z Polski, która jest doskonałym dowodem na to, że Europa właśnie od nas powinna uczyć się jak ratować banki.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie