Zrównoważony rozwój i konkurencyjność krajowego rynku Consumer Finance będzie w najbliższych latach uwarunkowany przez czynniki regulacyjne. Obok wprowadzonej już w życie tzw. Ustawy Antylichwiarskiej, projektowanej Ustawy o konsumenckiej pożyczce lombardowej, sektor musi uwzględniać konsekwencje związane z wdrożeniem wymogów unijnej dyrektywy CCD2. Wśród pozostałych czynników kształtujących potencjał i dynamikę rozwoju rynku Consumer Finance należy zwrócić uwagę na wyzwania technologiczne (AI, personalizacja usług), w tym także w zakresie bezpieczeństwa, jak również rozwój nowych segmentów produktowych (m.in. BNPL).

Kluczowe zagadnienia:
1. Trendy na rynku Consumer Finance
2. Największe wyzwania – polskiego rynku CF:
– regulacje: tzw. ustawa antylichwiarska, dyrektywa CCD2;
– demografia;
– zjawiska migracyjne
– jakość; wizerunek
3. Przyszłość rynku – BNPL, customer experience, nowe produkty, jakość
4. Wpływ nowych technologii na rozwój rynku Consumer Finance – AI, bezpieczeństwo, personalizacja usług

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie