“Dobry klient to wyedukowany klient” – zasada, która w sektorze finansowym zaczęła zyskiwać na znaczeniu po światowym kryzysie 2007-2009, w Polsce nie jest traktowana wyłącznie jako myślenie życzeniowe. Banki wraz ze swoimi fundacjami realizują szereg projektów z zakresu edukacji ekonomicznej i nie tylko, próbując chociaż w części wypełniać liczne deficyty w ofercie edukacyjnej, które tylko powiększały się przez kolejne dekady. Do dziś, angażują swoje środki i czas pracowników-wolontariuszy, ale także wypracowują atrakcyjne formy edukacyjne w relacjach z osobami w różnym wieku (seniorzy, dorośli, młodzież, dzieci), jak i kluczowymi grupami zawodowymi w procesie edukacji ekonomicznej (nauczyciele, wykładowcy, dziennikarze).

Oprócz działań indywidualnych, banki i firmy infrastruktury bankowej z powodzeniem udowadniają, że w tym temacie potrafią grać “do jednej bramki”, współtworząc wiele inicjatyw, w tym od 2016 roku największy w Europie program pozaformalnej edukacji finansowej – “Bankowcy dla Edukacji”. Ważne jest aby przekazywana wiedza odpowiadała realnym wyzwaniom i nowym okolicznościom, w jakich funkcjonuje bankowość. Stąd, kilka lat temu wzmocnienie działań o treści związane z cyberbezpieczeństwem czy płatnościami bezgotówkowymi, a ostatnio o wątki ESG. Banki potrafią wyznaczać nowe trendy, stąd ich perspektywa jest niezwykle cenna.

Jak przekonywać nieprzekonanych do „edukacji bankowej”?
Co jest istotne przy budowie długofalowej strategii działań edukacyjnych?
Jakie formy i narzędzia sprawdzają się najlepiej?

 

Debata w ramach Roku Edukacji Ekonomicznej 2024

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie