1. Zarządzanie ryzykiem to proces identyfikacji, oceny i kontroli zagrożeń dla kapitału i zysków organizacji. Zagrożenia zaś wynikają z różnych źródeł, w tym m.in. z niepewności gospodarczej, zobowiązań prawnych, czy problemów technologicznych i wizerunkowych. Skuteczny program zarządzania ryzykiem pomaga rozważyć pełen zakres zagrożeń, z jakimi boryka się organizacja. Od czego jednak powinniśmy zacząć tworzenie takiego programu?

2. Technologie cyfrowe wprowadzają nowe zagrożenia dla firm, ale mogą również usprawnić zarządzanie ryzykiem, udostępniając nowe możliwości i odblokować opcje uważane za niewykonalne w przeszłości. W jaki sposób technologie pomagają lepiej identyfikować ryzyko?

3. Jak uwzględnić geopolitykę w strategii technologicznej. Geopolityka technologii i danych stanowi bardzo duże ryzyko, które dotyka firmy we wszystkich sektorach i regionach. Chociaż dyrektorzy generalni dostrzegają wpływ technologii i innowacji cyfrowych na ich firmy, pomijają często wpływ geopolityki. Jakie kluczowe ryzyka geopolityczne należy uwzględnić w swojej strategii technologicznej i podejściach do zarządzania ryzykiem?

4. Transfer ryzyka ma coraz większy zakres i jego instrumenty (ubezpieczenia i odpowiednie umowy) coraz częściej są wykorzystywane do ochrony przed szerszym wachlarzem zagrożeń – cyberatakami, zmianą klimatu, zagrożeniami geopolitycznymi, terroryzmem, zakłóceniami działalności i nie tylko. Jakiego rodzaju usługi wchodzące w skład “transferu ryzyka” są nam dziś najbardziej potrzebne?

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie