• Na ile można finansować potrzeby gospodarki w zakresie transformacji energetycznej i cyfrowej za pośrednictwem rynku kapitałowego? Jaka powinna być skala przesunięcia zakumulowanych oszczędności, abyśmy dotrzymywali kroku w transformacji innym krajom UE?
  • Jak wpisać polski rynek kapitałowy w ekosystem rynków i giełd w UE bez nadmiernej centralizacji skutkującej groźbą zaburzenia przepływu kapitału i dominacji największych rynków nad regionalnymi?
  • Dylemat trendu rozbudowy regulacji rynkowych w Unii Europejskiej: czy korzyści z bezpieczeństwa rynku kapitałowego i ochrony inwestorów wygrywają z kosztami funkcjonowania emitentów?
  • Atrakcyjność krajowego rynku na globalnej mapie inwestycyjnej dla zagranicznych inwestorów – co decyduje o alokacji ich kapitałów do Polski? Jakich emitentów i instrumentów poszukują?
  • Wyzwania technologiczne: jakie innowacyjne rozwiązania decydują o pozyskaniu, utrzymaniu i zlojalizowaniu krajowych inwestorów, aby ich kapitał finansował rozwój naszej gospodarki, a nie innych?
  • Czy rynek private equity wypycha rynek kapitałowy pod względem zaspokajania potrzeb przedsiębiorstw w Polsce i zagranicą? Na ile groźna jest luka kapitałową między Polską, UE, a Stanami Zjednoczonymi?
  • Polska i UE mierzą się z kryzysem demograficznym – jak zwrot w motywacjach inwestycyjnych w kierunku długoterminowego oszczędzania na emeryturę zmienia ofertę instytucji finansowych?
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie