Ostatnie 5 lat to bardzo aktywny okres dla portfeli inwestycyjnych. Pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie miały istotny wpływ na poziom aktywów w TFI. Najwięksi gracze rynkowi odnotowali spadki sięgające jednej czwartej wartości portfela.

W kontrze do początku lat 20-stych stanął ostatni rok. Było zauważalne bardzo istotne odbicie wartości aktywów w zarządzaniu TFI w Polsce. Wzrost aktywów osiągnął 51 mld PLN (20% r/r, całkowite AuM osiągnęły poziom 320mld PLN). W pierwszym kwartale 2024 r. ten trend jest kontynuowany (AuM 339mld PLN na koniec marca ’24).

Ostatnie lata to również istotny wzrost znaczenia i penetracji rynkowej strategii alternatywnych względem funduszy inwestycyjnych. Coraz liczniejsi brokerzy kryptowalut i social-trading czy wielo-produktowe cyfrowe platformy zdobywają większe ilości klientów.

Banki nadal są w uprzywilejowanej pozycji ze swoją wysoką penetracją rynku, wiedzą o kliencie i ustabilizowanymi modelami dystrybucji produktów inwestycyjnych. Zgromadzony kapitał, zarówno finansowy jak i intelektualny, ludzki oraz cyfrowy nie powinny być wymówką do spowolnionego działania. Demokratyzacja technologii, wyraźne trendy rynkowe oraz dramatyczna zmiana pokoleniowa powinny być bardzo silnym bodźcem do rozpoczęcia dyskusji m.in. o tym w jaki sposób zbudować trwałe relacje z klientami jednocześnie wyróżniając się wśród innowacyjnej cyfrowej konkurencji? Jakie taktyki zagwarantują sukces w niepewnych i turbulentnych czasach? Na te i inne zagadnienia postaramy się odpowiedzieć podczas dyskusji na Europejskim Kongresie Finansowym.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie