Gospodarcze plany rozwojowe kraju ogłaszane przez kolejne rządy po 1989 roku wpisywały się na stałe w krajobraz debaty publicznej w Polsce. Stopień realizacji tych strategicznych koncepcji, których potoczne nazwy niejednokrotnie honorowały nazwiska ich twórców, uchodzi powszechnie za ważny czynnik oceny skuteczności polityki gospodarczej rządzących. Obecnie, stojąc w obliczu wielkiej szansy, jakie stwarzają środki z Krajowego Planu Odbudowy, ale i wielkich wyzwań demograficznych, klimatycznych czy technologicznych, trzeba zastanowić się czy sprostanie tym wszystkim okolicznościom jest możliwe w społeczeństwie nierozumiejącym zachodzących procesów makro i mikroekonomicznych.

Większość badań wskazuje, że poziom wiedzy ekonomicznej Polaków – zarówno praktycznej, jak i teoretycznej – pozostaje zbyt niski. Ostatnie lata przyniosły długo oczekiwane prace nad projektem Krajowej Strategii Edukacji Finansowej – aktualnie dokument czeka na oficjalne uchwalenie. W specjalnie utworzonym Funduszu Edukacji Finansowej zgromadzono środki, które mogą pozwolić na realizację licznych działań podnoszących poziom alfabetyzmu finansowego w Polsce. Bez trwałego, osadzonego w systemie edukacji formalnej, podnoszenia kompetencji obecnych i przyszłych: przedsiębiorców, inwestorów, deponentów, konsumentów, szanse rozwojowe mogą zostać zaprzepaszczone.

Czy stać nas na niewiedzę?
Czy jest alternatywa dla edukacji ekonomicznej?
Czy jedynym nauczycielem ekonomii dla przyszłych pokoleń Polaków pozostanie kolejny kryzys?

 

Debata w ramach Roku Edukacji Ekonomicznej 2024

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie